הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שחקניות נבחרת ישראל נגד גילי לנדאו

מכתב חריף נשלח להתאחדות לפיו המאמן אינו ראוי לעמוד על הקווים

איתי קאשי
איתי קאשי  25.04.22 - 14:09

תגיות: גילי לנדאו

בלאגן בנבחרת ישראל לנשים: כבר תקופה ידוע על מתיחות שקיימת בין שחקניות הנבחרת לבין המאמן על הקווים, גילי לנדאו, והמצב הגיעה לנקודת רתיחה. בשבוע שעבר שחקניות הנבחרת שיגרו מכתב משותף להתאחדות שבו הביעו את חוסר שביעותן המקצועית מהתנהלותו של המאמן בן ה-63.

מתוכן הדברים במכתב עולה כי קיים רוב של שחקניות שאינן מרוצות מלנדאו, ומאמינות כי הוא אינו ראוי לעמוד על הקווים. עד כה ההתאחדות סירבה להתייחס לפרשייה, וגם לנדאו עצמו לא מסר תגובה בנושא.

לנדאו התמנה למשרת מאמן הנבחרת בחודש יולי האחרון, והתוצאות בקמפיין מוקדמות מונדיאל 2023 לא הניבו בשורה חיובית: ישראל נמצאת במקום אחד לפני אחרון בבית 8, עם שישה הפסדים וניצחון בודד. סוגיית מינויו של לנדאו אינה הבעיה הפרשייה הרצינית היחידית שהטרידה את אנשי ההתאחדות, שכשזכור לפני שלושה חודשיים המנהלת הטכנית של כדורגל הנשים, נורה האפטל, עזבה את תפקידה בתום כהונה קצרה של חודשיים בתפקיד, ועד כה לא מונה אדם שיאייש את התפקיד.

"שחקניות הנבחרת העלו את טענותיהן בצורה מפורטת ומסודרת בפני ההתאחדות לכדורגל מתוך דאגה ורצון אמיתיים לקדם את ענף כדורגל הנשים בארץ והנבחרת בפרט", נמסר מהשחקניות. "כולנו עדים להתפתחות המטאורית של כדורגל הנשים בעולם ונסיקתו האדירה באירופה הודות לתנאי עבודה נאותים ומשופרים להם זוכות השחקניות הן במועדונים והן בנבחרות הלאומיות".

"כולנו תקווה ואמונה ששיפור כזה יכול וצריך להגיע גם לכדורגל הנשים בישראל אך המציאות שונה לגמרי. במכתב שנשלח להתאחדות לכדורגל, ולהתאחדות לכדורגל בלבד, הועלו מספר טענות לסביבת עבודה לא מקצועית, לא מקצוענית ולא מוגנת- אך משום מה ההתאחדות לכדורגל בחרה להגיב לסעיף אחד בלבד".

"לא די בכך, בחרו נציגי ההתאחדות להגיב בדרך מאיימת, מי במרומז ומי באופן מפורש יותר, לא מכבדת ובעיקר מייצגת ומוכיחה את רוב הטענות שנטענו במכתב- ציפוף שורות והתנהגות רעילה כלפי השחקניות. אנחנו עומדות מאוחדות מאחורי כל מה שנכתב במכתב, וסמוכות ובטוחות שמגיעה לנו סביבת עבודה בטוחה, מקצוענית ומכבדת יותר. וכשיום העצמאות בפתח אין זמן טוב יותר להזכיר ולהדגיש שאין גאות מאיתנו לייצג את המדינה וללבוש את מדי הנבחרת".