הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מעל כולן: הפועל פ''ת שבה לליגת העל

תקציב נמוך, שחקניות שהגיעו מ"פה לאוזן": סיפור ההצלחה של המלאבסיות

איתי קאשי
איתי קאשי  28.04.22 - 18:08
"גיליתי חבורה של לביאות" (קרדיט: בר עטר)
"גיליתי חבורה של לביאות" (קרדיט: בר עטר)

מחזור הסיום בליגה הלאומית לנשים שהתקיים לפני יומיים (שלישי) היה בסימן קרב העלייה לליגת העל בין הפועל קטמון, שהשיגה את הכרטיס, להפועל ת''א. מי שהגיעה לקו הסיום בידיעה שמקומה בליגה הבכירה מובטח היא הפועל פ''ת, שעל העובדה שלא היה עליה שום לחץ, עדיין הוכיחה ספורטיביות, ועם ניצחון משכנע 0:3 בבית על הפועל ת''א סיימה את העונה בפסגה עם הפרש 11 נק' מסגניתה.

מי שניצח על המקהלה בכחול הוא צורי עטר, שעשה השנה את ההסבה מכדורגל גברים, לנשים: "אני 30 שנה אימנתי בקבוצות גברים, ואני באמת הופתעתי מהנחישות של השחקניות. הן אף פעם לא מתפנקות, הן באות לשחק ולהתאמן קשה", סיפר צורי, שהוביל את הקבוצה מהמלאבס חזרה לליגת העל לאחר הירידה בעונה שעברה.

הדומיננטיות של פ''ת בלאומית באה לידי ביטוי היטב במשחק הסיום, כשפ''ת פספסה לא מעט הזדמנויות לכבוש שערים נוספים מול הפועל ת''א, והיכולת המקצועית מפתיעה לאור העובדה שמדובר בקבוצה שהייתה עם תקציב נמוך משמעותית משל המתחרות הישירות שלה, קטמון והפועל תל אביב: "הבאנו שחקניות ממש "מפה לאוזן", ואמנם בתחילת עונה רשמנו תיקו והפסד, אבל הסגל שלנו התאזן, והרגע שהתייצבנו הקבוצה התחילה לרוץ. עבודה בכדורגל מתחילה באימונים, בעבודה קשה והכנה יסודית לפני משחקים, והשחקניות עבדו קשה".

עטר מציג עמדה ריאלית בנוגע ליכולת של הקבוצה בעונה הבאה בליגה העל, כשהוא מדבר על שינויים משמעותיים בסגל, כדי שהמועדון מהמלאבס יצליח לתקוע יתד: "מעבר לתקציב הבסיסי שאנחנו מקבלים אנחנו כבר התחלנו לחפש וליצור קשר עם ספונסרים כדי שהמועדון יצליח להגדיל את התקציב שלו. בנוסף, ברגע שתסתיים ליגת העל נתחיל לפנות לשחקניות לחיזוק, כי הסגל הולך להשתנות בצורה משמעותית. הפועל פ''ת רוצה לעשות כל מה שהיא יכולה כדי להישאר שנים קדימה בליגת העל".