הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אין ספק שהיה משהו לא כשר במשחק הזה"

קבוצת הנשים של ב''ש זועמת: "יש לבדוק מעורבות של שחקניות ובעלי קבוצות"

איתי קאשי
איתי קאשי  25.05.22 - 20:48

 ליגת העל לנשים בכדורגל אמנם הסתיימה ביום שני האחרון, אך סאגת מאבק הירידה מסרבת להירגע. כזכור, הפועל מרמורק הבטיחה את הישארותה בליגה בעקבות ניצחון מוחץ 1:5 על האלופה, מ.ס קריית גת, ויריבתה במאבק ההישרדות, הפועל ב''ש סירבה לקבל את התוצאה החריגה. מיד בתום המשחק הגישה ב''ש בקשה להתאחדות לביצוע חקירה שמא קריית גת שיחקה באופן בלתי ספורטיבי, וכרגע הנהלת ב''ש מחכה לקבל תשובות.

"אם בהתאחדות חושבים שיתנו לזמן לחלוף ואנחנו ״נרד״ מהעניין הם טועים, אין לנו שום כוונה לוותר", שיתפה מנהלת הקבוצה, אנדראה ברכהולץ, "מדובר בליגת העל לנשים, יש תקציבים של מאות אלפי, ואפילו מיליוני שקלים. יש לבדוק לעומק מעורבות של שחקניות, מאמנים, ובעלי קבוצות. אין ספק שמשהו היה לא כשר במשחק הזה".

גורם מטעם מ.ס קריית גת שמע את טענות ב''ש ומסר: "אין לנו שום בעיה לשתף פעולה עם כל חקירה שתהיה, כי אנחנו מאמינים בצדקת הדרך שלנו. אי אפשר להתעלם מכל המשתנים שהשפיעו על המשחק. א' כל, העובדה ששיחקנו בלי כמה שחקניות משמעותיות בחוליית ההגנה זה מחיר גדול, במיוחד בכדורגל נשים. לצד זה חשוב לציין שלא מעט מהשחקניות שעלו בהרכב נמצאות תחת עומס אדיר, אפשר היה לראות בסוף שהבנות פשוט נפלו מהרגליים".

אותו גורם המשיך: "מעניין שאת המשחק שלנו הזכירו, אבל את זה שב''ש חזרה מ-2:0 מול מ.כ רמה''ש, קבוצה שניצחה אותה העונה 2:6, והפכה את התוצאה ל-2:3, על זה לא דיברו. ובנוגע לחשדות להטייה, קבוצה שכיביכול הייתה רוצה לוותר על משחק לא הייתה מפסיד 1:5, זה מגוחך. נכון לעכשיו אנחנו נעדיף להשקיע את הריכוז והאנרגיה שלנו לקראת גמר הגביע ביום שני נגד בנות נתניה, ואז נתפנה לכל הליך שיידרש מאיתנו".

כאמור, עוד בטרם המחזור התעוררו חשדות בקרב קבוצות התחתית על כך שמחזור הסיום יתקיים לא כשורה, ומטעם ההתאחדות נשלח מכתב אזהרה לכל קבוצות הליגה כי קבוצה שלא תפגין רוח ספורטיבית במשחקה, תיענש בחומרה. בהנהלת ב''ש התריעו על הופעות שהתאפיינו בחוסר ספורטיביות עוד בטרם מחזור הסיום, מיד לאחר משחק ההשלמה מהמחזור ה-20 בין מרמורק למכבי בנות עמק חפר שנערך בשבוע שעבר.

הקבוצה מרחובות גברה 0:2 על עמק חפר, ובב''ש רתחו על כך שעמק חפר, שסיימה במקום ה-2 בטבלה, החזיקה בכדור רק 16% מהזמן, במה שלטענתם הייתה הופעה חלשה באופן בלתי סביר, וייתכן ומעורבים גורמים עבריינים שפעלו לטובת הטיית המשחקים לצורך הימורים: "כפי שהיו מקרים בעבר בליגות הגברים, יכול להיות שהתופעה פלשה גם לליגות הנשים. הרבה יותר קל לפתות בכסף כשהמשכורות נמוכות יותר", כך נכתב מטעם ב''ש לתובע ההתאחדות.

יש לציין כי במשחקי מחזור הסיום נכחו גורמים מטעם משרד החקירות של בשם "מוקד חקירות", אך לא נמסרה תגובה רשמית מטעם הארגון לגבי המשך הליכים.