הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לקראת הגמר: נקב וג'נקינס על הקווים

שחקניות קריית גת ונתניה ערכו משחק כמאמנות לפני המפגש על גביע המדינה

איתי קאשי
איתי קאשי  27.05.22 - 17:13
נקב (מימין) ג'נקינס (משמאל) (קרדיט: מתן עמירה)
נקב (מימין) ג'נקינס (משמאל) (קרדיט: מתן עמירה)

עונת 22/21 בכדורגל נשים מתקרבת לקיצה, וערב הסיום שיחתום את השנה יתקיים בשבוע הבא באיצטדיון המושבה בפתח תקווה: אלופת המדינה, מ.ס קריית גת, תפגוש את זו שסיימה בצד השני של טבלת ליגת העל, בנות נתניה, בקרב האחרון על גביע המדינה. עוד לפני המפגש בין השתיים התקיים השבוע משחק מקדים, בין שתי נציגות מכל קבוצה: שחר נקב מ-מ.ס קריית גת מול ברוק ג'נקינס מבנות נתניה, שערכו משחק בין שתי קבוצות הנערות אותן הן מאמנות.

במקביל לקריירה כשחקניות, נקב וג'נקינס גם משמשות כמאמנות במסגרת בתי ספר יסודיים בנתניה (ג'נקינס) וב''ש (נקב), תחת פעילות תוכנית "בועטות" - תוכנית לשילוב וקידום ילדות ונערות צעירות במסגרות כדורגל, אשר פועלת בתמיכת המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל. במרכז התוכנית עומדת העצמת הילדה, שיפור הדימוי הגופני והביטחון העצמי. כל קבוצה משתתפת באימוני כדורגל ובמפגשים חברתיים שבועיים ובטורנירים חודשיים בהם נפגשות הקבוצות מהאזור לחגיגה ספורטיבית וערכית. בתוכנית משתתפות השנה מעל 90 קבוצות בבתי ספר ומרכזים קהילתיים, מהגולן ועד אילת, בהשתתפות כ-1,500 ילדות.

המגנה של קריית גת אמרה במפגש: "אני בתור ילדה תמיד אהבתי לשחק כדורגל, אבל לא היה לי את זה בבית הספר כמו שיש להן, לי לא היו דברים כאלה, כמו תוכנית "בועטות". תמיד שיחקתי רק בשכונה, ובדרך כלל עם הבנים. הצטרפתי לתוכנית הזו כי אני רוצה לקדם את כדורגל הנשים בישראל, קודם כל על ידי כך שאני מראה להם שבכלל יש דבר כזה, שהבנות יבינו שהן יכולות לעשות מה שהן רוצות".

ג'נקינס הצטרפה לדבריה של נקב והוסיפה: "אני ממש מקווה שהילדות של הקבוצה יגיעו לראות אותי משחקת בגמר, ויראו את המאמנת שלהן על המגרש, ואולי זה יהווה עבורן השראה, לדעת שהן יכולות להגיע לאן שירצו אם הן יתאמנו. אני מאוד מתרגשת לקראת המשחק".