הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"שמנו מה שהיה בצד, ההכנה היתה אידיאלית"

מאמן נבחרת הנשים מתכונן לבולגריה. פרל ונועה סליהומג'יץ' בספק

איתי קאשי
איתי קאשי  23.06.22 - 10:07

לאחר השבוע הסוער שעברה נבחרת הנשים בכדורגל, שהסתכם בחתימת הסכם היסטורי מול ההתאחדות על השוואת תנאי השכר, שחקניות הנבחרת ישיבו את המאבק לדשא, כשיפגשו היום (חמישי) את בולגריה למשחק חוץ במסגרת מוקדמות הגביע העולמי 2023 (שידור ישיר ב-5PLUS, 18:55).

על הנייר, ישראל אולי נחשבת לפייבורטית במפגש מול האחרונה בטבלת בית 8, אך הפרש הנקודות בינה לבין בולגריה עומד על ניצחון בודד. ארז בלפר, מאמן הנבחרת שנכנס לתפקיד לפני מספר שבועות, הסביר לפני המשחק שאסור לזלזל ביריבה: "זאת אמנם האחרונה, אבל אנחנו רק מקום אחד לפניה בטבלה", הסביר בלפר, "ברמת הכישרון אני חושב שאנחנו נבחרת עדיפה, אבל הרבה מהשחקניות אצלנו סיימו את העונה לפני כמעט חודש, אז כן היינו צריכים לעבוד על להחזיר אותם לכושר משחק השבוע".

בהמשך, בלפר התייחס למעבר לעבודה במגרש, לאחר תקופה ארוכה וסוערת שעברה על הנבחרת: "לא התעסקנו במה שהיה מסביב, מהרגע שנחתם ההסכם אז חזרנו להתאמן, ולא הייתה התייחסות של הבנות למה שהיה. אני חושב שההכנה הייתה טובה, ואני מאוד מרוצה מהגישה של הבנות באימונים".

ישראל הגיעה לבולגריה כבר ביום ראשון בסגל חסר, ובהמשך השבוע הצטרפו אירנה קוזנצוב, שהגיעה מגרמניה, וקשרית אס''א ת''א, טליה זומר, שממש השבוע עוד הייתה עסוקה במבחני הבגרות שלה. מבחינת מצבת השחקניות לנבחרת: מאיה סירוטה נפצעה אתמול במהלך האימון, ולא תיכלל בסגל. נועה סלימהוגיץ' סוחבת פציעה כבר חודש וחצי וההחלטה לשלב אותה בהרכב תילקח בסמוך לסמוך. שי פרל וקורל חזן גם כן מתמודדות עם בעיות רפואיות, אך אמורות לעמוד לרשות בלפר.

בנוסף לסוגיות המקצועיות, במהלך שהות הנבחרת בבולגריה הוחלט על קפטנית הנבחרת החדשה, בלמית מ.ס קריית גת, שחר נקב. בעקבות אי זימונה של קארין סנדל, שכיהנה כקפטנית הנבחרת בשנים האחרונות, הוחלט להעניק את התפקיד לשחקנית האלופה, אך עדיין לא הוחלט על שילובה בהרכב למפגש.