"יש לנו איכות בשביל יורו גדול, אבל ישראל נבחרת מגובשת"

מאמן איטליה הצעירה דוויס מנג'יה: "נגיע ליורו עם הרבה רעב. לאנגליה יש שחקנים נהדרים, נורבגיה בכושר טוב". שחקני הבוגרת מרקו וראטי ומתיאה דסטרו נכללו בסגל הסופי של האזוריני לטורניר

מערכת אתר ערוץ הספורט  26.05.13 - 14:05
צ'ירו אימובילה, אחד האוצרות של איטליה (gettyimages)
צ'ירו אימובילה, אחד האוצרות של איטליה (gettyimages)
תחילת כתבה

כולם מדברים על הכוכבים של ספרד, הניסיון של אנגליה והדור המופלא של גרמניה, אבל אסור לשכוח את הסגל העמוק של נבחרת איטליה הצעירה לקראת היורו U21 שייפתח בישראל ב-5 ביוני. מאמן האזוריני דוויס מנג'יה פירסם את הסגל הסופי שלו, וניתח את תמונת הסיכויים.

"יש לנו מספיק איכות כדי להציג טורניר גדול, אם נצליח להשתמש נכון ביתרונות שלנו", קבע מנג'יה. "הבחורים שלנו נראים טוב באימונים ומראים התלהבות. נגיע ליורו הזה עם הרבה רעב ונחישות. הכוח של איטליה הוא בתפקוד כיחידה אחת".

לצד כשרונות כמו צ'ירו אימובילה, מאנולו גביאדיני, לורנצו אינסינייה, לוקה מארונה ואלברטו פאלוסקי, אפשר למצוא גם את שחקני הסגל הבוגר מרקו וראטי (פ.ס.ז') ומתיאה דסטרו (רומא). "אני רוצה להדגיש שווראטי ודסטרו מרגישים חלק מהנבחרת, למרות שהם כבר חלק מהנבחרת הבוגרת", הדגיש המאמן.

"בשלב הבתים נהיה חייבים לשמור על מתח מאחר שכל היריבות טובות", הזהיר מנג'יה. "לאנגליה יש שחקנים טובים, לישראל יש נבחרת מגובשת שלא לוקחת סיכונים ואת יתרון הביתיות, בעוד ששחקני נורבגיה בכושר טוב מאוד בתקופה האחרונה".

איטליה הצעירה תפתח את דרכה מול אנגליה בבלומפילד (5.6), לפני שתתמודד מול ישראל באותו איצטדיון ב-8 ביוני. את משחקי הבית המוקדם תנעל מול נורבגיה המפתיעה בעוד משחק שייערך במגרש הממוקם ביפו, הפעם ב-11 ביוני.

הסגל המלא
שוערים: פרנצ'סקו בארדי (נובארה), סימונה קולומבי (מודנה), ניקולה ליאלי (וירטוס לנצ'יאנו).

הגנה: לוקה קלדירולה (צ'זנה), ג'וליו דונאטי (גרוסטו), מרקו קפואנו (פסקארה), פאולו פראסקאטורה (ססואולו), כריסטיאנו ביראגי (צ'יטאדלה), סימונה רומאניולי (ספציה), מתיאו ביאנקטי (הלאס ורונה), ואסקו רג'יני (אמפולי).

קישור: לוקה מארונה (יובנטוס), פאוסטו רוסי (ברשיה), ריקרדו ספונארה (אמפולי), אלסנדרו פלורנצי (רומא), מרקו קרימי (גרוסטו), לורנצו אינסינייה (נאפולי), אנדראה ברטולאצ'י (גנואה), ג'אקופו סאלה (המבורג), מרקו וראטי (פאריס סן ז'רמן).

התקפה: אלברטו פאלוסקי (קייבו), מאנולו גביאדיני (בולוניה), פאביו בוריני (ליברפול), מתיאה דסטרו (רומא), צ'ירו אימובילה (גנואה), ניקולה סנסונה (פארמה), פרנצ'סקו פדאטו (בארי).