הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נתניהו: נרגש מאירוח הטורניר, חשוב שתייצגו את ישראל בכבוד

רגע לפני בעיטת הפתיחה ליורו 2013, הנבחרת הצעירה התארחה בבית ראש הממשלה, והעניקה לו חולצה של 'האוהד מספר 1'. אבי לוזון כבר לא יכול לחכות: "מרגיש כמו לידת בן בכור". כליבאת: ''פה אין הבדל בין ערבים, יהודים או רוסים''

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  02.06.13 - 15:35
תחילת כתבהביום רביעי הקרוב הטורניר לו מצפים חובבי הכדורגל בישראל, סוף סוף יצא לדרך - היורו לנבחרות עד גיל 21. הנבחרת הצעירה של ישראל הגיעה היום (ראשון) ללשכת ראש הממשלה בירושלים לקבלת פנים אצל בנימין נתניהו, כשהם מלווים ביו"ר ההתאחדות אבי לוזון ובשרת התרבות והספורט לימור לבנת.

כל שחקני הסגל והמאמן גיא לוזון הגיעו למעמד, 4 ימים לפני משחק הפתיחה מול נורבגיה. הקפטן ניר ביטון העניק לנתניהו את חולצה עם הכיתוב "האוהד מספר אחת", ואילו גיא לוזו העניק לו את כדור היורו החתום על ידי שחקני הנבחרת. בהמשך היום יערכו אימון בגבעת רם בירושלים. גם ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג, נכחה באירוע. משחק הפתיחה כידוע ייערך באיצטדיון החדש בעיר היהלומים. רגע של מבוכה קטנה נרשם כשלבנת הציעה לנתניהו להגיע למשחק בנתניה, וראש הממשלה ענה: "אשקול זאת, אך הייתי שמח אם הייתם מוצאים פתרון שלא ייעכב את הצופים בכניסה". בעקבות הדברים נרמז כי נתניהו לא יגיע לנתניה, אך ישקול לבקר במשחק בטדי.

ביבי נתניהו עצמו בירך את הנבחרת ואמר: "אני מתרגש ביחד עם כל אזרחי ישראל. אצלי בבית, בני מעדכן אותי על כדורגל ואני צופה במשחקים מעת לעת. זה הישג למדינה לארח טורניר חשוב כל כך, חשוב שפלטיני תומך בנו ושמחתי לשמוע שכל חלקי ישראל מיוצגים בנבחרת - יהודים, ערבים, אתיופים, רוסים, וכולם מייצגים את המדינה בכבוד. שיהיה בהצלחה, למרות שהישג הוא עצם האירוח".

שרת הספורט לימור לבנת הוסיפה: "הממשלה אישרה הקצאת 4.1 מיליון שח לאירוח היורו לראשונה בישראל. הושקעו מאמצים רבים לאירוח הטורניר למרות הלחצים הכבדים שהופעלו נגד אירוח היורו בארץ. הנבחרת תופיע במיטבה ותייצג את ישראל בכבוד. אני קוראת לאוהדים להגיע ולעודד ומאחלת הצלחה לנבחרת או במילים יותר פשוטות- הרבה גולים בשערים של היריבות".

מאמן הצעירה, גיא לוזון, נשמע נרגש: "אין ספק שהפגישה היתה מיוחדת מאוד עבורנו. גם כך ההתרגשות עולה ועולה ככל שמתקרבים ליום רביעי, וזה עוד נדבך בדרך לרגע השיא. אנחנו משתדלים להיות מרוכזים במטרה, רוצים לבוא בשיא הדריכות ולא לצאת מאיזון מכל הדברים האלה שמסביב. עבודנ קשה מביאה ליעדים, למרות שעל יעד כזה, לפגוש את ראש הממשלה כמאמן כדורגל, מעולם לא חלמתי".

אם יש מישהו שנרגש יותר מהשחקנים ומכל אחד בעצם, זהו יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון: "אני וביבי ביחסים מצויינים, ותדעו שלבן שלו יש ידע מדהים לא רק בתנ"ך, אלא גם בכדורגל. הבאנו לו חולצה של האוהד מספר 1 ואני מקווה שהנבחרת תקבל ממנו השראה. להיות שר החוץ שלו? בשבועיים-שלושה האחרונים באמת הרגשתי קצת ככה. כל הסיפור עם ג'יבריל רג'וב ודבריו לגבי ישראל ראויים לגינוי".

"היום בו זכינו באירוח היה מרגש, זה הרגיש בערך כמו לידת בן בכור", הוסיף לוזון, "ועכשיו אני מחכה לחגוג לו יום הולדת 3, זו ההרגשה. אני כבר מת להגיע ליום רביעי לבעיטת הפתיחה. תמיד אמרתי שאני חולם ואומר לכולם סביבי לחלום. לכאורה ביחסי הכוחות על הנייר אין לנו סיכוי, אבל כדורגל זה הדבר הכי נהדר שיש, כי לא תמיד מי שטוב על הנייר מנצח. לב, נשמה ויכולת ביום נתון יכולים לעשות את ההבדל".

ומה היה לנציג השחקנים, מוחמד כליבאת להגיד? "היה מרגש וכיף גדול להיות פה", הסביר חלוץ בני סכנין בעונה האחרונה. "זה מראה על גודל המעמד. האירוח בבית רוה"מ נתן לנו עוד מוטיבציה להצליח. האחדות בנבחרת הזאת מסמלת אותנו. כולם אחד בשביל השני, אין הבדל בין ערבים, יהודים וכו'. אנחנו עדיין לא מעכלים את החשיבות כנראה, כי כולם בטירוף מסביבנו. עיני כל העולם יהיו עלינו.  כרטיסים? אני לבד קניתי 15. נפגוש יריבים ברמה גבוהה, אבל אנחנו מתרכזים בעצמנו".