הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טוואטחה, דאבור, דסה וברוך אמורים לפתוח

גיא לוזון מתכנן לערוך 4 שינויים בהרכב הצעירה לקראת נורבגיה. ורטה, דוידזאדה, קריאף ותורג'מן על הספסל

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.06.13 - 16:57

בימים האחרונים שחקני נבחרת ישראל הצעירה מתכוננים למשחק הפתיחה ביום רביעי מול נורבגיה, אבל לא היו על הדשא יותר מדי. הם בעיקר התעסקו באירועים אחרים - ביקור בבית ראש הממשלה, הופעה של אייל גולן וכו'. החל מהבוקר, הם מתרכזים רק בכדורגל.

המאמן גיא לוזון כבר מתכנן את ההרכב שיפתח במשחק הראשון מול נורבגיה, שתגיע ללא ארבעה משחקניה הבכירים. מסתמן שמאמן הנבחרת הצעירה יבצע ארבעה שינויים לעומת ההרכב שפתח מול סלובקיה במשחק ההכנה האחרון (0:1).

עופר ורטה ואופיר דוידזאדה יפנו מקום לאלי דסה וטאלב טוואטחה בחוליית ההגנה, כשגם אופיר קריאף ואלון תורג'מן יסופסלו. אור ברוך מבני יהודה ומואנס דאבור ממכבי תל אביב, שלא התלבשו בשבוע שעבר, החלימו ויפתחו במקומם. גם חלוץ בני סכנין בעונה האחרונה, מוחמד כליבאת, תורגל בהרכב באימון ומיועד לפתוח בהרכב.

הרכב משוער למשחק מול נורבגיה: בוריס קליימן; אלי דסה, אדי גוטליב, עמרי בן הרוש, טאלב טוואטחה; מרוואן כבהא, ניר ביטון, אייל גולסה, מואנס דאבור; אור ברוך, מוחמד כליבאת.

המאמן ערך בימים האחרונים המון שיחות אישיות עם שחקניו ושם דגש על עבודה מנטלית, שכן זהו המשחק היחיד בו ישראל נחשבת פייבוריטית על הנייר ואמורה לקחת נקודות. לאחר מכן יגיעו מפגשים מול איטליה (בלומפילד) ואנגליה (טדי), ואלה אמורים להיות קשים בהרבה.

"אתה לא יכול להגיע לטורניר כזה בלי התרגשות, הלחץ מגיע לשיאים חדשים", הודה מגן בית"ר ירושלים אלי דסה. "נצטרך לרסן את הלחץ לפני המשחקים. ננסה להוציא את המקסימום שלנו. לכל הנבחרות המשחק הראשון הכי חשוב. גם אם לא הוצאנו ניצחון או תיקו מול נורבגיה, נילחם עד הסוף".

"אנחנו האנדרדוג בטורניר של שחקנים שמגיעים מהטופ של אירופה, שלא בדיוק סופרים את ישראל", המשיך המגן. "המטרה היא להוציא כמה שיותר נקודות בשלב הראשון. נעבור את המשחק הראשון ונדע יותר". כשנשאל לגבי ההנחה שישראל עדיפה על נורבגיה ענה דסה: "התקשורת בארץ טועה טעות חמורה, נורבגיה העיפה את צרפת בשלב שמונה הגדולות. הם נתנו 5 גולים לצרפת ולא נופלים מאף נבחרת".

שלום על הדשא
קיום הטורניר בארץ הוא גם הזדמנות להשפעה חיובית גם בגזרות אחרות. ילדים יהודים וערבים יזכו ללוות את כוכבי היורו כשהם צועדים יחדיו יד ביד לעבר כר הדשא, זאת כחלק מפרויקט Player Escort שרשת מקדונלד'ס העולמית מעניקה לו חסות. במטרה לממש את המיזם, החברה פנתה למרכז פרס לשלום, שם בחרו שחקני קבוצות ילדים יהודים וערבים בגילאי 6-10, מביניהם יוגרלו ברי-המזל שיעלו למגרשים.