הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לוזון: "לא פוחד מאף שחקן ומאף נבחרת"

לפני משחק הפתיחה מול נורבגיה, מאמן הצעירה נשמע בטוח במסע"ת אך פירגן לסקנדינבים: "הם העיפו את צרפת, שהיא אחת החזקות בעולם. הם יילכו עד הסוף". ניר ביטון: "לא נתבכיין בסופי משחקים, ניתן מאה אחוז"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  04.06.13 - 17:30
תחילת כתבה

יממה לפני משחק הפתיחה החגיגי של יורו 2013 לנבחרות צעירות, במחנה הישראלי לא יכולים לחכות. מחר (רביעי ב-19:00) הנבחרת הצעירה תשחק מול נורבגיה באצטדיון בלומפילד, והיום (רביעי) ערך גיא לוזון את מסיבת העיתונאים המסכמת.

"זה אירוע שלא היה בישראל, ראשון מסוגו", פתח המאמן. "זה כבוד גדול למדינה לארח נבחרות זרות שיכירו את המדינה שלנו ואת האיצטדיונים. כולם עשו כאן עבודה מדהימה כדי לארח את הטורניר הזה ואני בטוח שתהיה חוויה לכולם".

לאחר מכן, התייחס לוזון ליריבה הקרובה שלו, זו שנחשבת ל"אפורה" מכולן בבית. אם תשאלו את האיש שיגיע לסטנדרד ליאז', אז הוא ממש לא יקל ראש. ההיפך. "נורבגיה היא נבחרת מהירה חזקה", אמר לוזון. "היא ניצחה את צרפת, אחת הטובות באירופה בגילאים האלה. זו נבחרת שתלך עד הסוף באליפות הזו".

המאמן המשיך לפרגן: "מההכרה שלי עם הנבחרות, נורבגיה לא פחות טובה מאיטליה וגם מאנגליה. לדעתי, היא גם תנצח אותן". למרות זאת, הוא נשמע בטוח: "אני לא מפחד מאף שחקן ומאף נבחרת. המושג הזה לא קיים אצלי ולא קיים בספורט. אנחנו מפוקסים רק בנבחרת שלנו".

"אין ספק שההתרגשות קיימת, אך באותה מידה גם הדריכות", המשיך לוזון, ופירט: "אנחנו מאוד שקטים, לא לחוצים או מתוחים מדי כי אנחנו יודעים בתוך תוכנו שעשינו הכל כדי שנגיע בטוחים בעצמנו".

לאחר מכן, נדרש מאמן הצעירה לסוגיית הסגל והשחקנים שלא זומנו, כמו גיא אסולין ודור מיכה. "הביקורת תמיד תהיה וזה בסדר גמור, אבל כל מי שנמצא בנבחרת ראוי להיות בה. אני מתרכז רק בשחקנים שנמצאים פה".

גם ניר ביטון הראה שהוא לא מתכוון להתבטל בפני היריבות. "אנחנו מתכוננים לכל הנבחרות ולא לנבחרת אחת ספציפית", אמר הקפטן. "נשחק את הכדורגל שלנו ונבוא כדי למצות את מירב הפוטנציאל שלנו בלי להתבכיין בסוף. אני מאמין שנבוא עם מאה אחוז מוטיבציה, ואנחנו מבינים את גודל המאורע פה".

מבחינה מקצועית, לוזון מתכנן כמה שינויים לעומת משחק האימון מול סלובקיה בשבוע שעבר. עופר ורטה ואופיר דוידזאדה יפנו מקום לאלי דסה וטאלב טוואטחה בחוליית ההגנה, כשגם אופיר קריאף ואלון תורג'מן יסופסלו. אור ברוך מבני יהודה ומונס דאבור ממכבי תל אביב החלימו ויפתחו במקומם. גם חלוץ בני סכנין בעונה האחרונה, מוחמד כליבאת, תורגל בהרכב באימון ומיועד לפתוח בהרכב.

הרכב משוער: בוריס קליימן; אלי דסה, אדי גוטליב, עמרי בן הרוש, טאלב טוואטחה; מרוואן כבהא, ניר ביטון, אייל גולסה, מונס דאבור; אור ברוך, מוחמד כליבאת.

ההתאחדות בקריאה לאוהדים: הגיעו מוקדם למגרשים
כ-190 אלף איש הבטיחו את הגעתם למשחקים, כשחלקם כבר סולד-אאוט, כמו משחק הפתיחה. בגלל ההתעניינות העצומה והרצון שכולם יכנסו בזמן וייהנו מהחגיגה, אופ"א וההתאחדות לכדורגל קוראים לצופים להגיע למשחקים מוקדם ככל האפשר. כדי שההגעה תהיה כמה שיותר קלה, דאגו בוועדה המארגנת לסדר – היכן שאפשר - גם תחבורה מוגברת וגם חניונים. לגבי משחק הפתיחה בנתניה, פורסמו ההנחיות הבאות:

רכבת ישראל
מערך שאטלים יופעל בשתי תחנות הרכבת הקרובות למגרש – נתניה (לבאים מצפון), בית יהושע (לבאים מדרום). השאטלים יתחילו לעבוד שעה וחצי לפני המשחק – שני אוטובוסים בכל תחנה, יעשו את הדרך כל הזמן וגם בסיום המשחק בחזרה לתחנות, מאותן נקודות שבהן ירדתם.

אוטובוסים
קו 84 מתוך נתניה – כל מי שיציג כרטיס למשחק, יזכה לנסיעה חינם בקו האוטובוס 84 (מקומי בנתניה) בשעה וחצי שלפני המשחק – ובסיומו. כמו כן – מערך שאטלים חינם יפעל מתחנות מרכזיות בנתניה – תחנה מרכזית, שדרות וייצמן, קריית השרון.

חניות
ההתאחדות לכדורגל ממליצה להגיע למשחקים עם תחבורה ציבורית, ולשם כך הכשרנו את המערך שלעיל. במידה ובכל זאת ישנו צורך להגיע למשחק עם רכב, הוכשרו שני חניונים סמוכים יותר לאצטדיון לקהל הרחב – סמוך לעירייה ול"רמי לוי".