לוזון: ''איטליה הכי הרשימה עד עכשיו. הפער ממנה גדול מאוד"

ישראל תפגוש הערב (21:30) את האזוריני החזקים ביורו, המאמן מודע לאתגר אך מבהיר: "מותר להתרגש פעם אחת בלבד, לא פעמיים. ברור לי שנחזור לעצמנו". טאלב טוואטחה בטוח: "המתח הגדול כבר מאחורינו, נבוא להציג כדורגל מהנה"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  07.06.13 - 17:15
תחילת כתבה

אחרי התיקו המרגיז מול נורבגיה לנבחרת הצעירה של ישראל אין זמן להצטער. כבר מחר (21:30) יעלו יעלו הבחורים בכחול לבן למשחק השני שלהם בבמסגרת יורו 2013 וככל הנראה יתקלו במשוכה הכי גבוה בשלב הבתים - נבחרת איטליה שתגיע לבלומפילד ותנסה להשיג את ניצחונה השני בטורניר. הערב ערכה ישראל את מסיבת העיתונאים המסורתית לקראת ההתמודדות.

למרות האתגר המשמעותי בדמות האזוריני ישראל יודעת שאם תפסיד היא עשויה להיקלע למצב קשה מאוד בבית א'. גיא לוזון ביקר בצורה חריפה את המשחק של הנבחרת מול נורבגיה וכדי להוציא נקודות מול האיטלקים החזקים יצטרך לקבל את שחקניו ביכולת שיא. המאמן צפוי לערוך שני שינויים בהרכב כאשר אלון תורג'מן ואופיר קריאף אמורים לפתוח במקום מרוואן קבהא הפצוע ואור ברוך. 

גם לוזון מודע לעוצמה של היריבה ובפתיחת דבריו פירגן במיוחד לאורחים: "איטליה הרשימה אותי מאוד מול אנגליה. היא שלטה אבסולוטית במשחק. הגיע לה לנצח. זו נבחרת שכרגע היא הנבחרת שהכי מרשימה בטורניר, יחד עם הולנד. אני יודע שצפוי לנו משחק מאוד קשה. זו קבוצה יוצאת מהכלל, מהירה, חזקה ועם טכניקה גבוה. באופן אישי הרשימו אותי אינסינייה, וראטי והחלוץ בוריני".

בהמשך סיפר המאמן על יחסי הכוחות לדעתו: "אם ביכולת שהצגנו מול נורבגיה השגנו נקודה ראשונה וכבשנו שני שערים המצב הוא טוב. עם זאת הפערים מאיטליה מאוד גדולים אם להיות אמיתיים, אבל אנחנו לא מתכוונים להתבטל.אני משוכנע שנראה הרבה יותר טוב. מותר להתרגש פעם אחת, לא פעמיים. ניתן את המקסימום".

לוזון מאמין שהיכולת של שחקניו תיראה אחרת ואמר: "משחקי ההכנה היו מצויינים, השחקנים יודעים הכל ומאורגנים. המפגש נגד נורבגיה זה לשיקף את הרמה שלנו. ברור לי שנחזור להיות אנחנו כבר מחר". על הסיכוי של הנבחרת להעפיל לחצי הגמר הוסיף: "הסיכויים שלנו מראש היו נמוכים מההתחלה. הנקודה שהשגנו שמה אותנו בתמונה עד הרגע האחרון, אם הסיכויים ישתנו נדע רק מחר".

אמש אמר המאמן לשחקניו כי הוא מבקש "שיפסיקו ללכלך אחד על השני", כנשאל על הדיווחים האחרונים ענה: "אם נחפש, בכל קבוצה תמיד יהיה מישהו שידבר בצורה כזו או אחרת על מישהו. לא צריך להתייחס לזה ברצינות. הנבחרת מגובשת ומאוחדת. כלום לא יפר את זה. אולי לא תאמינו לי, אבל אין לנו עיתונים. לאינטרנט אני לא נכנס. כרגע אני צריך להיות מרוכז במה לעשות כדי שהנבחרת תצליח. סביר להניח שאם הייתי קורא כל מה מה שאומרים הייתי הרבה יותר עצבני עכשיו".

מי שישב לצידו של לוזון הוא טאלב טוואטחה שנשמע אופטימי: "בהתחלה התרגשנו. עכשיו כל ההתרגשות מאחורינו ואנחנו עם הפנים קדימה. צריך לזכור שהאליפות הזו היא השניה בחשיבותה בכדורגל האירופי וגם אני מבחינה אישית הרגשתי הרבה. זה קצת השפיע עלינו במשחק. מחר נבוא להראות כדורגל מהנה, כמו שראיתם במשחקי ההכנה".