הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מצאו את האשם. כליבאת: הקהל היה ציני ומגעיל. זה פשוט בושה

קשר הנבחרת הצעירה, שהיה מהחלשים ב-4:0 המשפיל לאיטליה, פתח בספין נגד 13,750 האוהדים, שהגיעו לבלומפילד: "שרקו לנו 'אולה' בסיום. לא מבין את זה". גם טוואטחה לא מחובר למציאות: "הבוז היה מוזר". ביטון: "לא נתנו כבוד"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  09.06.13 - 09:00

החורים בהגנה? אובדן השליטה במרכז השדה? חוסר ריכוז בהתקפה? מה בדיוק גרם לשחקני הנבחרת הצעירה של ישראל לחטוף סטירה מצלצלת מאיטליה בדמות 4:0 כואב בבלומפילד? ובכן, אם תשאלו את השחקנים והמאמן, אז כנראה ש"הרצפה עקומה". כלומר, כולם אשמים חוץ מהם. השופט, התקשורת, האוהדים.

13,750 אוהדים הגיעו אמש בחום בלתי נסבל לאיצטדיון בלומפילד, הוציאו כסף מכיסם על הכרטיסים, כוסות השתייה וגומיגם בעשרה שקלים, אבל גם זה לא טוב למוחמד כליבאת. "אנחנו נבחרת ישראל ומייצגים את המדינה. אנשים צעקו לנו בפאסים 'אולה' בציניות שלא מובנת לי. בושה, זה מגעיל אותי הדבר הזה שקורה פה".

"אני חושב שעוד לא סיימנו את הטורניר, יש לנו עוד סיכוי תיאורטי", התעקש טאלב טוואטחה. "בחצי השעה הראשונה שיחקנו מצוין ושלטנו, אבל אחרי שקיבלנו את האדום הכל התפקשש לנו. בסוף אולי יחס השערים יקבע מי תעלה לשלב הבא". גם טוואטחה המשיך בספין שמפנה את האצבע לעבר האוהדים: "שריקות הבוז היו מוזרות. לצערי, הם לא הבינו שאנחנו עם 10 שחקנים וככה אין מה לעשות מול נבחרת טובה כמו איטליה". טוואטחה המשיך את מסע יחסי הציבור שלו בפייסבוק והטיף נגד האוהדים, שלא קיבלו את היכולת שלו בזרי פרחים. "אנשים לא מעריכים כלום ולא נותנים טיפת כבוד. חושבים שמדובר בקבוצות מהליגה שלנו".

ביום שלישי ישראל תעלה על כר הדשא באיצטדיון טדי מול נבחרת אנגליה וכנראה שמוחמד כליבאת לא יצטרך לחשוש יותר מדי מהאוהדים. "אני לא מבין למה לא לבוא למשחק, אנחנו מייצגים את המדינה ופעם במיליון שנה יש כאן טורניר גדול. אז למה לא לבוא ולתמוך בשחקנים".

ומה היה החלק של השחקנים לטענת כליבאת? "אפסו לנו הכוחות וקיבלנו קשה מאוד את ההרחקה, פשוט נפלנו מהרגליים". אגב, הכרטיס האדום לאייל גולסה הגיע בדקה ה-38. לפחות את תמונת הבית הוא קרא נכון: "הסיכוי שלנו הוא אפסי".

גם ניר ביטון החליט להתעלם מהיכולת שלו ושל חבריו והמשיך בקו נגד האוהדים. "עצוב שקהל ישראלי לא נותן כבוד לשחקנים. אין כאן סבלנות". הוא גם התפנה להצדיק את עצמו ואת חבריו: "אנחנו שחקנים מצוינים ויש לנו את המאמן הכי טוב בעולם. אני לא חושב שזה נקרא להתפרק, הם נבחרת יותר טובה".

"ב-11 שחקנים הצלחנו להתמודד איתם כמו שצריך, בעשרה שחקנים לא היה לנו מה למכור", הודה קשר אשדוד. "הסיכויים שלנו קרובים לאפסיים, אבל נבוא למשחק הבא שלנו בלי פחד. נבוא לשחק כדורגל טוב ובכוונה לנצח".

בניגוד לניר ביטון ומוחמד כליבאת, לאייל גולסה ואופיר קריאף היה קצת כבוד כלפי עשרות אלפי האוהדים שהגיעו לבלומפילד והתייחסו למשחק עצמו ולעתיד הנבחרת, עגום ככל שיהיה. "אנחנו עם הפנים קדימה, יש לנו עוד 3 ימים משחק. החבר'ה נתנו את כל מה שהם יכולים. מה שאפשר לעשות מול אנגליה זה לעמוד כמו שצריך, לנסות ליזום ולנסות להשיג את הניצחון הראשון שלנו", אמר קריאף. "נכון שלא נראינו כמו שצריך מאז ההרחקה, אבל עשינו את המיטב. האם זה הגודל האמיתי שלנו? אני לא מסכים".

אייל גולסה, שבהרחקתו תלו אנשי הנבחרת את ההבדל, סיכם בצורה לקונית: "אני מתבאס שאני לא משחק נגד אנגליה, אבל מה שצריך לקרות יקרה. ברור שלא ציפיתי להיות מורחק, אבל מישהו אחר ישחק במקומי".