תקועה בסיבוב: השינוי של פאקו עולה לו ביוקר

השינוי שפאקו עשה במכבי תל אביב בעקבות ההפסד בווסרמיל עולה לו ביוקר ופוגע בצהובים. אפק על צמצום הפערים של ק"ש והפועל ב"ש מהאלופה והקשר האחורי הטוב ביותר בליגת העל

עומרי אפק
עומרי אפק  06.01.15 - 13:15
תחילת כתבה

השליטה המוחלטת של מכבי תל אביב בהחזקת הכדור, מבלי לסכן כמעט את השער של אוסטין אג'ידה, החזירה אותי לאותו שבוע בדיוק בסיבוב הקודם- השבוע שבין ההפסד 3:2 לבאר שבע בווסרמיל והניצחון 1:3 על מכבי חיפה בבלומפילד. אחרי אותו ניצחון על חיפה, בשיא החגיגות הצהובות, העזתי להגיד שזהו ניצחון מדאיג עבור מכבי בעידן פאקו. נורות האזהרה? ההתעלמות מהמחצית הראשונה שבה הירוקים היו עדיפים ושווים 0:2 בבלומפילד בקלות, ההתעלמות מהמשחק המצוין שבוע קודם, בו מכבי שטפה את המגרש בווסרמיל עם כדורגל נהדר אבל נכנעה ליום מהאגדות של ברדה.

מאז אותו משחק בבאר שבע פאקו שינה חשיבה, ולדעתי יותר הפסיד מאשר הרוויח. במשחק ההוא, זהבי שיחק במקום האידיאלי שלו - בשלישיה המרכזית - כשלפניו דור מיכה, טל בן חיים ועדן בן בסט. מאז, פאקו החליט לחזק את האמצע עם שלושה קשרים חזקים, שאף אחד מהם לא רץ לעומק. מאז, המשחק של מכבי תקוע. אמש קיבלנו עוד דוגמא לאין סיומת של אייגיבור כשהוא כבר כן מצטרף. אז נכון, הצהובים מנצחים את הקטנות בזכות הפרשי הפיזיות והאינטנסיביות אבל זה לא זה. אפשר לספור על כף יד אחת את כמות המשחקים הטובים מבחינת שטף של כדורגל.

לאור הנסיבות, אין ספק שמכבי תתאמץ להביא שחקן או שניים בינואר, ואין לי ספק שגם בקיץ הקרוב נראה התחדשות של הסגל שהביא את ההצלחות בשנתיים האחרונות.

הובאן ועוד עשרה: הקשר האחורי הטוב בליגה
בצד הבאר-שבעי, אמש לא היה להם סיכוי עם שני קשרים אחוריים להתמודד בהנעת כדור עם שלישיית האמצע של מכבי ולכן הקבוצה הלכה אחורה בצדק וצופפה. היא צלחה במקרה את עשר הדקות הראשונות של הפאניקה הקבועה בבלומפילד, ואח"כ פשוט שיחקה על מתפרצות והכריחה את מכבי ת"א לבעוט המון מרחוק.

הובאן הוא כרגע הקשר האחורי הכי טוב בליגה והשכיח בענק על חסרונם של אוגו וגורדנה. גם גל אראל תיפקד יפה יחסית להקפאה הארוכה שלו. הבעיה של ב"ש הייתה קבלת ההחלטות במסירה הכי חשובה במתפרצות ובתנועה לעומק ללא כדור של ארבייטמן שהקלה על הגנת המארחים והכניסה אותו לנבדל בערך מאתיים פעם.

ארז פפיר קיבל מספיק "מחמאות" על המשחק. מה שאיגוד השופטים צריך למצוא כרגע הוא פתרון יצירתי יותר מאשר השעיה כל שבוע לשופטים חסרי הביטחון - אחרת לא יישארו פה שופטים לשפוט. צריך ללמד אותם את חוק ההיגיון, להבין טוב יותר מה סדרי העדיפויות בשטף של משחק, ולא לשרוק רק לפי הספר או לאבד בטחון מכל החלטה רעה.

בשורה התחתונה, נסכם את הצמרת עד עכשיו: קרית שמונה עשתה צעד מנטלי גדול, באר שבע צעד קדימה קטן, ומכבי אפילו לא דורכת במקום. זה ההבדל, זה מצמצם את הפערים וזה נותן לנו ליגה מעניינת, גם אם יש ירידה כללית ביכולת בשבועות האחרונים.

נ.ב.
מחמאות לעידן ורד, רועי קהת ועמרי אלטמן שהזכירו לנו כמה צעירים ישראלים נמרצים יכולים לרענן מחזור די חלש מבחינת כדורגל.