מבוכה: המשחק הסתיים ב-2:2, השופט דיווח 1:2

סערה בנערים ג': השער אושר, השופט הכחיש ואז הודה: ייתכן שהתבלבלתי

רז זהבי
רז זהבי  20.04.15 - 20:27
ואיפה היה הקוון? (GETTYIMAGES)
ואיפה היה הקוון? (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

מבוכה באיזור הצפון של איגוד השופטים, לאחר ששופט כדורגל נשבר לפני שעה קלה והודה כי העביר תוצאה מוטעית של משחק כדורגל בדו"ח השיפוט שלו.

בשבת נערך משחק במסגרת ליגת נערים ג' בסכנין, בין המארחת לערערה. לאחרונה הספיקה נקודה כדי לשמור על המקום הראשון. בדקה ה-78 (2 דקות לסיום המשחק) הישוותה ערערה ל-2:2. שחקניה שמחו במשך שעה ארוכה אחרי שריקת הסיום, אחרי שלמעשה עשו צעד נוסף בדרך לאליפות.

אלא ששעות ספורות לאחר מכן נדהמו בערערה לגלות כי דו"ח השיפוט שהועבר להתאחדות קובע כי תוצאת המשחק היא 1:2 לסכנין, כלומר הדו"ח אינו כולל את השער בדקה ה-78. בערערה מיהרו לפנות למחוז הצפוני של איגוד השופטים וכן ללשכה המשפטית של ההתאחדות לכדורגל.

לאורך יום ראשון קיימו באיגוד השופטים כשבע שיחות עם שופט המשחק, ובמהלכן הדגיש השופט כי לא נפל שום שער בדקה ה-78 ושהתוצאת המשחק היא 1:2 לסכנין. היום בשעות הבוקר אמרו לאתר ערוץ הספורט: "שוחחנו אינספור פעמים עם השופט, לא נתקלנו במקרה כזה. אנחנו מאמינים לו. אין לו שום סיבה לשקר בקביעת תוצאת המשחק". בשעות הערב חלה תפנית בפרשה, כאשר אנשי סכנין צלצלו לאיגוד השופטים והודו כי אכן ספגו שער שיוויון 2 דקות לפני הסיום.

באיגוד שוב מיהרו להרים טלפון לשופט המשחק, שהפעם ביקש זמן למחשבה נוספת. לאחר כשעה חזר וציין כי במחשבה נוספת ייתכן והוא אמנם התבלבל ואכן נכבש שער, כשהוא מאשר שהמשחק אכן חודש מנקודת האמצע. מעבר למבוכה, באיגוד השופטים פתחו בפני השופט את דו"ח השיפוט באינטרנט בכדי שהשופט ישנה את התוצאה וירשום מחדש את השער שנכבש. הנקודה חזרה לערערה, שגם שבה לראשות הטבלה.

עם זאת, הרוחות בערערה עדיין סוערות ויו"ר מחלקת הנוער של המועדון באדר ג'הג'ה אמר: "אנחנו מתכוונים לדרוש חקירה מצד איגוד השופטים, 'ויצמן יער' וההתאחדות לכדורגל. אנחנו עדיין המומים ונסערים". מאיגוד השופטים נמסר בתגובה: "אנחנו בכל זאת נוטים לקבל את גרסתו של השופט, כי מדובר בבלבול ובתום לב".

הדפס