רג'וב לפיפ"א: "אסרו על קבוצות בשטחים לפעול"

הפלסטינים לא עוצרים ופנו שוב לספ בלאטר. בישראל הגיבו: "מגוחך"

רז זהבי
רז זהבי  28.04.15 - 18:02
עוד צעד נגד הכדורגל הישראלי. רג'וב (GETTYIMAGES)
עוד צעד נגד הכדורגל הישראלי. רג'וב (GETTYIMAGES)

תחילת כתבה

המאבק של יושב ראש ההתאחדות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב לפגוע בפעילות הכדורגל הישראלי נמשך. לאחר שפורסם באתר ערוץ הספורט על הדרישה הפלסטינית להפסיק לארח את משחקי הנבחרת באיצטדיון טדי העלה רג'וב דרישה חדשה בפני נשיא פיפ"א ספ בלאטר, ולפיה מספר קבוצות כדורגל שנמצאות תחת ההתאחדות לכדורגל הישראלית לא יורשו לקחת חלק במפעליה.

מדובר בקבוצות בקעת הירדן, שעלתה לפני שבוע לליגה א', עירוני אריאל, גבעת זאב ומעלה אדומים מליגה ב' ואליצור יהודה מליגה ג' (קבוצה שהוקמה העונה ומייצגת את איזור קרית ארבע). לטענת רג'וב מדובר במועדונים שמשתייכים לאיזורים מ"שטח כבוש" להגדרתו, ולפיכך הוא דורש כי תופסק פעילותן והן לא יהיו חלק מההתאחדות לכדורגל ומהליגות שלה.

רג'וב העלה את הדברים במכתב ששלח לנשיא פיפ"א, כאשר בתקופה הקרובה הוא גם צפוי להיפגש עימו. יחד עם זאת בלאטר נחוש להוריד את הדיון בנושא מסדר היום ונוטה לקבל את העמדה הישראלית. יש לציין שהמהלך של רג'וב הועבר גם לידיעת ההתאחדות הישראלית.

בהתאחדות עצמה גיחכו לנוכח הדרישה וטענו כי רג'וב הופך את עצמו לאישיות לא רצינית, ודרישותיו קשורות לדרג המדיני ולא לספורט. גורם בכיר בהתאחדות לכדורגל, המקורב לנושא, אישר את הפרטים ואמר: "מדובר בדרישה מגוחכת, מבישה וחצופה".

תגובת ההתאחדות לכדורגל: "המהלך הזה מראה עד כמה כל הדרישות של ג'יבריל רג'וב נגועות בפוליטיקה ואין להן שום קשר לספורט, בדיוק כמו הדרישה שלו שנבחרת ישראל לא תשחק בירושלים".