"שיקנה אסימונים ויטוס מפה": אזגי VS אמנגואה

מדוע בעלי אשקלון גירש את הקשר? צגאי נזכר בסיפור לפנתיאון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.04.20 - 20:32
תחילת כתבה

השעמום מההסגר מוציא את המיטב מספורטאי ישראל כאשר יחיאל צגאי ממשיך עם סיפורי הקאלט שלו שיגרמו לכם לבכות מצחוק. הפעם, הקשר הותיק שפך אור על הסיבה בגינה הפועל אשקלון מהליגה הלאומית שיחררה את עמנואל אמנגואה בעונת 2012/2013 לאחר ששיחק בישראל במשך שנים רבות.

"אני זוכר שזו הייתה עונה קשה ביותר. כחודשיים לתום הליגה לופא קדוש מונה לאימון הקבוצה כשאנחנו בסכנת ירידה ממשית וקיים הרבה מתח באוויר בעקבות התוצאות. בשלב מסוים, שחקני הקבוצה התחילו להרגיש כי נעלמים דברים מתוך חדר ההלבשה. בהתחלה היו אלה דברים קטנים, פתאום שרשרת, אח"כ משקפיים, גם גרביים נעלמו. הדבר הזה המשיך במשך יותר מחודש. הגעתי למצב שאני מגיע לאימון עם גרב לבנה וגרב שחורה ואחרי שבועיים כבר הגעתי לאימונים עם סנדלים".

"המצב נהיה כל כך חמור שהגענו למצב שיש לקבוצה רק 20 סטים של בגדים כשהיו אמורים להיות 30 כאלו. השיא הגיע כשמאי מזל קנה נעלי נייק חדשות באלף שקל ויום למחרת הוא לא ראה אותם. מזל בחר שהוא לא נותן לדבר לעבור בשתיקה והחליט לפנות למנכ"ל הקבוצה, צ׳יקו מגיה. לאחר בדיקה מעמיקה החשדות המרכזיים הופנו כלפיי עמנואל אמנגואה".

"לצ’יקו היו מפתחות לכל הדירות של השחקנים והחליט לבדוק בעצמו כאשר השחקנים התאמנו באותו הזמן. המנכ"ל אמר לקדוש שיתחיל את האימון ובאותו הזמן ילך לבדוק בדירה של אמנגואה. צ’יקו פתח את הדלת של הדירה והיה בהלם מוחלט ממה שהוא ראה בסלון. 35 זוגות נעלים חדשות, קרטונים ובהם ציוד של הקבוצה ועוד המון דברים אחרים של השחקנים. מה שהיה הכי הזוי זה שאמנגואה הדפיס על הגב של החולצות את השם שלו".

"באותו הרגע ההנהלה עשתה איתו שיחה ואמרה שיש לו יומיים לטוס מהקבוצה. אמנגואה עוד הגיע לדירה שלי וביקש ממני לחייג לפרוספר אזגי שיביא לו כסף וגם שיקנה לו טלכארט על מנת להתארגן, אז חייגתי לפרוספר וזה בדיוק מה שהוא אמר: 'תגיד לראש חציל הזה שיקנה אסימונים ושיטוס מפה'!"