מ-3 תצא אחת: הקרב על מקום בשמינית הגמר

רומא תלויה רק בעצמה, מנצ'סטר סיטי עלולה לנצח ועדיין לא לעלות לשמינית הגמר וצסק"א מוסקבה מחפשת סנסציה באליאנץ ארנה. שלוש קבוצות, כרטיס אחד לשלב הבא באלופות: בית מספר 5 מגיע לנקודת רתיחה, התרחישים כאן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.12.14 - 16:15
תחילת כתבה

ב-23:40, פחות או יותר, תדע אחת מבין רומא, מנצ'סטר סיטי או צסק"א מוסקבה - מי מביניהן תצטרף לבאיירן מינכן ותעפיל לשמינית גמר ליגת האלופות. מחזור הסיום של שלב הבתים יפגיש את האיטלקים עם האנגלים, בעוד הרוסים ייצאו למינכן.

לא מעט תסריטים אפשריים, כשלכל אחת מהקבוצות עדיין נותר סיכוי לעלות לשלב הבא, כשרק קבוצה אחת, רומא, תלויה לגמרי בעצמה. רגע לפני שהמשחקים יוצאים לדרך, אתר ערוץ הספורט ניסה לעשות לכם סדר בבלאגן.

מה רומא צריכה כדי לעלות לשמינית הגמר?
האיטלקים יארחו בביתם את מנצ'סטר סיטי, כשניצחון, ולא משנה באיזו תוצאה, יבטיח להם את המקום בשלב הבא. בנוסף, בגלל שסיימו ב-1:1 באיתיחאד, לרומא מותר לסיים ב-0:0 - אך אז הקבוצה מבירת איטליה תצטרך להחזיק אצבעות לבאיירן, ולקוות שהיא תנצח את צסק"א. כל תיקו אחר (1:1, 2:2 והלאה), יגרום לכך שרומא תעלה רק אם צסק"א ובאיירן יסיימו בתיקו. כך, בבית משולש בין רומא, סיטי וצסק"א, כשלכל אחת מהן 6 נקודות, לרומא יהיה יתרון בזכות המשחקים ביניהן.

ואיך תעלה מנצ'סטר סיטי?
הקבוצה של מנואל פלגריני לא תלויה בעצמה. במקרה של הפסד, מן הסתם, יודחו הסיטיזנס, אך גם 0:0 יסגור את הסיפור עבור דוד סילבה וחבריו. ועכשיו לצד האופטימי: 1:1 ומעלה יבטיח לסיטי מקום בשמינית הגמר רק אם באיירן מינכן תנצח את צסק"א. במקרה של ניצחון, האנגלים יסתפקו בתיקו בין באיירן לצסק"א, שיסדר להם 8 נקודות, לעומת 6 לרוסים ו-5 לאיטלקים.

לביברס נאתכו וחבריו יש סיכוי לעלות?
הצלע השלישית בקרב העלייה היא צסק"א מוסקבה. הקבוצה הרוסית תתארח באליאנץ ארנה של באיירן מינכן, בידיעה שרק ניצחון מעלה אותה לשלב הבא - אבל לא בכל מחיר. הפסד ותיקו, כמובן, יסיימו את הסיפור עבור קשר נבחרת ישראל וקבוצתו, אך יש גם תסריט בלהות שבו ניצחון חוץ מדהים במינכן ידיח אותם - ניצחון רומאי במקביל. במצב כזה, לרומא ולצסק"א יהיו 8 נקודות, אך לרומא יתרון במפגשים בין השתיים.