ראדיסאב צ'ורצ'יץ': עלילות הסרבי בהפועל ירושלים

הנסיעה המשונה לירדן והקשר למוני פנאן. מוטי דניאל נזכר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.05.20 - 19:36
תחילת כתבה

ישנם זרים ששיחקו בישראל שלנצח יחקקו בזכרון שלנו. ראדיסאב צ'ורצ'יץ' הידוע בכינויו צ'ורה' הוא אחד מהם כשהיה שחקן משמעותי גם בהפועל ירושלים וגם במכבי תל אביב. חברו לקבוצה אצל הצהובים, מוטי דניאל, שהוא היה גם אחד הגורמים להבאתו לקבוצה נזכר בסיפור משעשע מהעבר של הסרבי האיימתני.

למוטי דניאל וצ'ורה היה קשר הדוק עוד מהתקופה הראשונה של הסנטר במכבי תל אביב והפעם מספר על מקרה יוצא דופן שהתרחש בקדנציה המשופת שלהם כמה שנים לאחר מכן בהפועל ירושלים: "עוד בימיו במכבי, צ'ורה הביא לארץ מרצדס 600 שחורה ומפוארת עם מספר זר. הוא דאג לאוטו שלו כמו שדואגים לילד קטן, הרכב תמיד היה מצוחצח ומבריק. מוצ"ש אחד, צ'ורה הגיע באיחור לא אופייני לאימון בירושלים. ראיתי עליו שהוא מאוד נסער. הוא בא אלי ולחש לי בשפתו הייחודית: "ביג בלאגן, tell you after".

ע"פ החוק לרכב זר אסור היה לשהות בארץ יותר מחצי שנה רצוף. מדי כמה חודשים צ'ורה היה מוציא אותו מעבר לגבול למצרים או לירדן. באותו היום כשיצא מרמת השרון, ראה ניידות משטרה והיה בטוח שבאו לקחת לו את הרכב. הוא הסתובב בדרכים הרבה זמן עד שהיה בטוח שלא עוקבים אחריו ורק אז עלה לירושלים. את הרכב החביא ברחוב סמוך וביקש שאצא יחד איתו בסוף האימון כי  היה בטוח שימצא שוטרים שמחכים לו.
לשמחתו, אף אחד לא חיכה בחוץ".

"ישר לאחר מכן, הוא נסע לת"א לביתו של מוני פנאן, האיש עליו הכי סמך בישראל, כדי שיעזור לו לפתור את הבעיה. בתוך יומיים הרכב חזר מירדן עם אישור לעוד חצי שנה. הקשר בין השניים היה צמוד והדוק לאורך השנים. ידעתי את זה כל הזמן ולכן כשהתפוצצה פרשת הפיצה היה לי ברור שזה שטויות במיץ. לדעתי, הנזק הגדול בסיפור הזה נגרם מהתגובה של הנהלת ירושלים הרבה יותר מעצם הפגישה".