הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אני נגעל": בלאט הגיב לאירועי הגזענות

המאמן כועס על המצב: "איפה האנושיות? משהו חייב להשתנות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.06.20 - 22:50

תגיות: דייויד בלאט

נושא הגזענות מסרב לרדת מסדר היום. בעקבות מותו המיותר של ג'ורג' פלויד בידי שוטר, אנשי ספורט רבים העבירו מסרים ברשתות, אחרים יצאו לרחובות ויש כאלה שגם פעלו על המגרש. הערב (שני) גם דייויד בלאט הצטרף לגל המחאה כשהתראיין לאתר יווני.

"אנשים בספורט צריכים להבין שיש לנו חלק גדול ומיוחד בחברה", פתח המאמן הישראלי. "איך זה אפשרי לחשוב על אדם שרץ ברחוב בגלל שהוא מפחד להיות מותקף בשל הצבע שלו? המצב בארה"ב ובמקומות אחרים רע מאוד. זה נורא. זה מפחיד. זה יותר מעצוב וחייב להיפסק. אנחנו לא צריכים לראות תקריות כאלה בשום מקום. זה עלבון לאנושות. האם נלמד מזה משהו? האם זה ישתנה? האם נבין שאנחנו צריכים סוף סוף להתעסק בנושא הגזענות? אני באמת מקווה. לא ככה צריכה להיראות האנושות. חייב להיות כבוד בין האחר אם מדובר בלאום, דת או צבע".

בלאט המשך: "אנשים צריכים להשתנות. לא רק נשיאים, מושלים, ראשי ערים. הבעיה גדולה מפוליטיקה, היא עמוקה יותר. אני לא אומר שפוליטיקאים הם לא חלק מזה, אבל אנחנו מדברים על משהו שנוגע לכל תחום בחיים שלנו".

"עלינו לנהוג בכבוד, אנחנו צריכים לצעוד בחופש ובאהבה. זה כל כך חשוב שנשיג זאת. אנחנו מבזבזים זמן, אנחנו מבזבזים רגעים וימים. שמישהו יפחד לרוץ ברחוב כי הוא מפחד שיתקפו אותו בגלל הצבע שלו. אתה קולט את זה? איפה האנושיות? זו השנאה הגרועה ביותר שיש. אני כל כך כועס כרגע, אני נגעל. זו לא תקרית אחת, זה משהו שקורה כבר שנים. השינוי חייב להתחיל בכל אחד מאיתנו. אנחנו צריכים להשתנות. אנחנו חייבים להגיב, חייבים לדבר, אנחנו מוכרחים לרדוף אחרי זה", סיכם את הנושא.