תהליך? דרך? סבלנות? ממש. הצחקתם אותנו

נצחון או שניים והמאמן פה גאון, הפסד והוא כבר לא מאמן. ככה קשה להצליח

עומרי אפק
עומרי אפק  30.09.13 - 11:51
תנו לו את הזמן כדי להצליח (אלן שיבר)
תנו לו את הזמן כדי להצליח (אלן שיבר)
תחילת כתבה

אתה פוקח את העיניים ולא מאמין. לפי הביקורות אפשר לחשוב שאלי כהן קיבל עשרה שחקני צ'מפיונס ליג והוא לא עושה איתם כלום. אפשר לחשוב שאלי כהן כבר עובד חודשיים עם סגל מלא ולא מביא תוצאות. אפשר לחשוב שכל השחקנים שלו הם שחקני ליגת העל עם ניסיון או בכלל הגיעו בכושר משחק.

בית"ר לא משחקת טוב ויש לה מלא בעיות על המגרש אבל היא משחקת עם הרכב וסגל סביר בסך הכל שבועיים. וכשמקבצים שחקני הרכב בלי כושר משחק, שחקני ליגה לאומית כשרוניים וזרים שנחתו בארץ חדשה אי אפשר להניף מקל קסמים ולייצר קבוצת פלאים.

להפועל תל אביב ולמהפכה בסגל זה עלה בתחילת עונה נוראית אבל השקט כבר עושה שינוי כי רן בן שמעון, כמו אלי כהן או כל אחד אחר, צריך לבצע תהליך לחבר את הפאזל הנכון כשכולם חדשים במערכת. אם אלי טביב רוצה לחכות ולהחתים שחקנים חופשיים אחרי תום מועד ההעברות כי הם עולים פחות זו זכותו. מחובתו באותה מידה לתת לאלי כהן חודשיים שקט גם בתקשורת ואז לשפוט אם יש התקדמות. וגם במקרה של בית"ר י-ם מדובר בהישג שיא אם יגיעו לפלייאוף העליון.

את סוזה קטלו אחרי באזל ועכשיו הוא גאון. את רובן ראיוס הכתירו כהחתמת העשור בקרית אליעזר ועכשיו הוא חתול בשק. בכל מועדון רציני יש מחשבה מעבר לשבת הקרובה. המשחק הבא הוא חשוב מאין כמוהו אבל הראיה הלאה היא הדבר הכי חשוב. לייצר לחץ מבפנים בכל משבר או תחילת תהליך זה הזרז הראשון להמשך רע. המועדון צריך להתמודד בחזית אחת מול התקשורת שמחפשת דם וגם מול קומץ חסר סבלנות בקהל, קומץ רועש שרוצה לאמן ולקבוע בעצמו. המועדון צריך להיות הקול המנחה השפוי והיציב בכל הסערה מסביב.

ובעוד חודש-חודשיים אם בית"ר תמשיך לשחק בפערים כאלה גדולים בין ההגנה לקישור וההתקפה ואם בית"ר תישאר בהגנה בחיסרון מספרי, ואם בית"ר תמשיך לשחק לא מסודר בהתקפה - אלי כהן יצטרך באמת לתת תשובות.

נ.ב. - שאפו לאיציק כהן על פתיחת עונה ראשונה בליגת העל. כישרון גדול שצריך וחייב לחזק את הקופסא בראש. דיברו ודיברו על עומר אצילי שעדיין קשה לו ומתאקלם אבל איציק כהן הוא האיש של בית"ר כרגע.