עזבו אותה במנוחה: ב"ש של העונה לא שווה אליפות

אחרי ה-2:3 הגדול על מכבי ת"א, כלי התקשורת שוב חיפשו כותרת מלוי וברדה, שלא נפלו למלכודת הדבש. מכנים אותם "שפנים" על הפחד מהמילה "אליפות", אבל נדב יעקבי מזכיר כי הם בסך הכל אומרים את האמת

נדב יעקבי
נדב יעקבי  05.11.13 - 11:00
תחילת כתבה

בשבוע שעבר שאלו את דייגו "צ'ולו" סימאונה, מאמן אתלטיקו מדריד, האם הקבוצה שלו היא חלק ממאבק האליפות העונה בליגה הספרדית. סימאונה לא שכח שהפער בטבלה הוא נקודה אחת בלבד לטובת בארסה, ששליש עונה כבר מאחורינו, וענה: "אם נהיה במצב הזה 5 מחזורים לסיום, תחזרו אלי עם השאלה הזאת".

כן, גם בספרד שואלים את השאלות הבנאליות האלה. בעצם בכל מקום. זה התפקיד של העיתונאים, לשאול. גם אם השאלות חוזרות על עצמן, גם אם זה מתחיל להימאס. השאלה היא איך עונים ומה עונים.

כשהפועל באר שבע פתחה את העונה עם ארבעה נצחונות רצופים שאלה דומה הופנתה לאלישע לוי, אליניב ברדה וכל מי שקשור למועדון מבירת הנגב. הם ניסו להתחמק באלגנטיות, ענו שיש מטרות אחרות, ש"אנחנו מתמקדים במשחק הבא". בקיצור, אמרו את מה שהם צריכים לומר.

אבל אז בא הכעס. מצד חלק מאנשי התקשורת. "זו פחדנות!", "זו התחמקות!". היו שניסו ללחוץ את אלישע ואת אליניב לפינה, דחקו בהם להוציא מהפה את המילה הזו, "אליפות". שלפחות יגידו שיש אפשרות כזאת, שזה רץ להם במחשבות. משהו. שתהיה כותרת.

אבל אלישע חייך, גם אליניב, ושניהם לא נפלו למלכודת הדבש. שהרי אם הם יגידו "כן, אנחנו חולמים בלילה, לפני שאנחנו נרדמים, על אליפות", ירדפו אחריהם כל העונה עם הציטוט הזה, ובחודש מאי יצחקו עליהם ויזכירו כמה שהם היו פאתטיים, אי שם בתחילת נובמבר.  וכשהם מסרבים – כועסים עליהם, מכנים אותם "שפנים".

והכי מצחיק בכל הסיפור המגוחך הזה, שאלישע ואליניב אומרים את האמת לאמיתה. כי הפועל באר שבע לא מספיק טובה כדי לזכות באליפות, והסיכוי שזה יקרה הוא אפסי. הקבוצה ששרדה בעור שיניה בליגה בעונה שעברה השתפרה, אבל איפה היא ואיפה מכבי תל אביב.

הפועל באר שבע ניצחה את מכבי תל אביב כי בכדורגל לפעמים הפחות טובים מנצחים את היותר טובים. וזה היופי של המשחק הזה, שלא הכל בו ידוע מראש. אבל לאורך עונה שלמה, הסטטיסטיקה מתיישרת. וגם העונה היא תתיישר.

אין לי הוכחות לכך, אבל בעשרה משחקים בין מכבי תל אביב לבאר שבע, האלופה תנצח בשבעה, שניים יסתיימו בתיקו ובאחד באר שבע תנצח. ואתמול היה הניצחון האחד הזה. ולכן צודקים אלישע ואליניב. זה יהיה לא רציני ודמגוגי להזכיר כרגע את המילה אליפות. ולא מתוך פחדנות אלא מתוך ראייה ריאלית. מה שחשוב כרגע זה המשחק הבא, נגד סכנין.

ואתם יודעם מה? אם הפועל באר שבע תהיה במרחק שתי נקודות ממכבי תל אביב כשיישארו 5 מחזורים לסיום, אני בטוח שאלישע אליניב יסכימו להתייחס למילה הזאת.