עושים כוחות: איזה ליגיונר תבחרו לקבוצה שלכם?

ביברס נאתכו שוב נתן תפוקה, ניר ביטון מקבל הזדמנות ריקן כבש, עטר תרם את חלקו. מה עם מאמן?

אוהד חן  11.11.13 - 12:56
ריקן. שער חשוב בגביע
ריקן. שער חשוב בגביע
תחילת כתבהכל ילד מכיר את זה. הרגע הכי מותח שיש בכדורגל השכונתי מתחיל בחלוקת הקבוצות. בעגה המקצועית קוראים לזה 'עושים כוחות'. הטובים נבחרים מהר, ומיד אחריהם אלו שנלחמים על כל כדור ואלו שמוכנים לעמוד בשער. בסוף, אלו שאף אחד לא רוצה בקבוצה שלו. אחרי סוף שבוע כזה פושר של הלגיונרים היה באמת קשה לבחור אבל חייבים להתחיל לשחק...

בחירה ראשונה
שחקן באנקר שמחבר את כל הקבוצה. מוכשר, ראיית משחק מדויקת וצנוע. ביבראס נאתכו שיחק בחמישי האחרון 90 דקות ובישל בניצחון על וויגן בליגה האירופית, אתמול הוא שיחק עוד 90 דקות, הפעם בליגה הרוסית החזקה. זה נגמר בהפסד 1:0 אבל הוא מהלגיונרים היחידים, אם לא היחיד בעצם, שמחזיק מעמד בקצב של שתי ליגות קשות במקביל, לאורך כמה עונות רצופות ועדיין יש לו ביקוש בקבוצות נוספות ברחבי היבשת. הוא מהטובים.

בחירה שנייה
בכל קבוצה אתה חייב את זה שמשקיע בלי סוף, זה שאפשר לסמוך עליו, עוגן. ניר ביטון פתח בהרכב של סלטיק ושיחק 80 דקות בניצחון 1:4 רוס קאונטי. בונים אותו לאט לאט ובטוח, ובינתיים הוא משחק קצת בליגת האלופות, משחק יותר בליגה הסקוטית, משחק אותה בשביל עונה ראשונה בחו"ל.
 
בחירה שלישית
גם אם ההספק שלו השבוע לא היה משמעותי, עדיין כל אחד מאתנו היה רוצה אותו בקבוצה שלו. אלירן עטר בתקופה יפה מאוד בצרפת ובכושר מצוין. הוא רץ, משקיע, כובש ומציק להגנות היריב. השבוע הוא שיחק את החצי שעה האחרונה ב-0:0 של קבוצתו ריימס מול לוריין וממשיך, כמו קבוצתו, לעשות עונה הרבה יותר ממכובדת. קבוצה עם תקציב צנוע ומקום שישי. שאפו.

בחירה רביעית
לפעמים אחרי 10 דקות של משחק בשכונה מגיעים לפנדלים ואתה מת לנצח ולהישאר על המגרש לפחות לעוד משחק. אבי ריקן של פ.צ ציריך התכבד בשער האחרון ועשה זאת מהנקודה הלבנה בניצחון 1:4 על באדן מהליגה הרביעית, הכי חשוב - הוא עזר לקבוצתו לעלות לרבע הגמר של הגביע השוויצרי. יש על מי לסמוך.

אומנם בחרנו את הרביעייה המנצחת אבל אי אפשר לעשות שכונה, חייבים להצמיד גם מאמן. גיא לוזון וליאז' ממשיכים להוביל את הטבלה בליגה הבלגית למרות ה-0:0 (טל בן חיים 90 דקות) מול קלאב ברוז'(ליאור רפאלוב 25 דקות). אחרי שסיימו את חלקם בליגה האירופית בחמישי האחרון, הם יכולים להתמקד במרוץ לאליפות.