והילד הזה הוא ענק: בוזגלו פורע שטרות בהפועל ב"ש

הוא בעל תדמית תקשורתית בעייתית, אבל מסתמן כילד הטוב של הכדורגל הישראלי. עובד קשה, מקבל בטחון ומתאקלם מהר. קשר האדומים מהנגב מוכיח העונה שהוא קורץ מחומר אחר

אביחי חלק  16.11.13 - 14:00
בוזגלו. בשקט בשקט
בוזגלו. בשקט בשקט
תחילת כתבה

ביום רביעי, מאור בוזגלו חגג את חנוכת ביתו החדש בלהבים, פרבר של באר שבע, כאילו כדי להכריז אחרי שליש עונה בלבד: מצאתי בית חם בהפועל ב"ש. עד לפני כמה חודשים, בוזגלו היה עוד פספוס בכדורגל הישראלי, אבל השנה נראה שמשהו השתנה.

הסיפור של מאור בוזגלו, מחזיר את אוהדי ב"ש למאור אחר, מליקסון. בעונת 2008/9, לפני חמש שנים, כשב"ש עוד הייתה בליגה הלאומית ואלונה ברקת נכשלה במשימת ההעפלה בעונת הבכורה שלה, הגיע לקבוצה מליקסון, שירד עונה לפני כן ליגה, עם הפועל כפר סבא. באותה תקופה, מליקסון היה נחשב לכישרון גדול שלא הצליח להתממש והירידה שלו ללאומית היוותה בעיני רבים את אקורד הסיום לקריירה שלו.

רצה הגורל ומליקסון הצטיין באותה עונה והפך ליקיר העיר. כעבור שנה וחצי עזב את לטובת קריירה אירופית והפך לבאנקר בהרכב הנבחרת בקדנציה של גוטמן. מליקסון, אחד השחקנים האהובים על אוהדי באר שבע, שרבים מהם עוקבים אחרי כל משחק שלו בוולנסיאן, עשה בנגב את ההתקדמות בזכות שתי תכונות שמשותפות לו ולבוזגלו: צניעות, ועבודה קשה.

במשך כל השנים במכבי, תוייג בוזגלו בתקשורת הספורט הארצית, וכן על ידי אוהדי מכבי כטיפוס בעייתי. הפלא ופלא, אין שום קשר בין זה לבין המצב במציאות, וגם הקשר עצמו מרגיש כך: "מעולם לא הייתי שחקן בעייתי. הייתי קפטן בנבחרות הצעירות וקפטן לא יכול להיות בעייתי. כל העניין הזה הוא רק סטיגמה תקשורתית".

לבאר שבע הגיע בוזגלו במטרה ברורה: לחזור להיות הכוכב שכולם מצפים ממנו בכדורגל הישראלי ואחרי תשעה משחקים נראה שהוא בהחלט בכיוון הנכון, לפחות מבחינה אחת – ליבם של האוהדים – בדיוק כמו שעשה מאור אחר, לפני חמש שנים.

כמעט בכל משחק שפתח העונה, בוזגלו הוחלף. למרות זאת, לא נשמעה ממנו ולו תלונה אחת. בלי מרמור. כלום. התגבר, כבר אמרנו? "אני מקצוען ועושה מה שאומרים לי. אני נהנה בבאר שבע ושמח לחזור לשתף פעולה עם אלישע", מסביר השחקן. במחזור האחרון בסכנין כבש גול יפהפה ובפעם הראשונה העונה השלים 90 דקות עם שלושה שערים ושני בישולים, עושה רושם שבוזגלו מצא בית אמיתי והוא בדרך הנכונה לקדמת הבמה.

אולי זה האנשים החמים שיש בבאר שבע לעומת תל אביב המנוכרת והתובענית, אולי זו ההכרה שלו בכך שהעונה זו עונת המבחן שלו, ואולי זה פשוט כי הוא משחק בקבוצה שפתחה חזק את העונה. מה שבטוח זה שאיך שהדברים נראים כרגע, המעבר שלו לנגב הוציא את כל הכישרון שלו החוצה, ועשה רק טוב לשני הצדדים. למרות כל הטענות לאבא יעקב, מאור בטוח שהוא גורם משמעותי בהצטרפות שלו לב"ש: "אבא שלי אמר לי שיש בבאר שבע קהל גדול. הקהל בבאר שבע הוא קהל טוב, שצמא להצלחות. ציפיתי וקיוויתי לפתיחה טובה כדי שהקהל יתחבר לקבוצה, ואין מאושר ממני שזה אכן קורה".

בוזגלו התאקלם בבאר שבע בקלות, מהשנייה הראשונה שלו בקבוצה והוא מזכיר את הניצוצות שהיו לו ברגליים בימי סכנין העליזים. מסתבר שכישרון תמיד היה שם, רק היה צריך את המקום שייתן לו את הבמה והביטחון על מנת שיוכל להוציא אותו החוצה. מאור, יחד עם אליניב ברדה, הגיעו בקול תרועה רמה, עם הר של ציפיות, ושניהם פורעים את השטרות.

כנראה שהנתון הבא הוא המרשים ביותר – מבין 11 השחקנים שפתחו ברוב העונה, שמונה שיחקו בפלייאוף התחתון וניצלו ברגע האחרון והתשיעי ירד ליגה. ומי השניים הנוספים? ניחשתם נכון. אליניב ברדה ומאור בוזגלו. ההשקעה של אלונה השתלמה, ושני שחקני הרכש הנוצצים הפכו קבוצת תחתית למועמדת לאליפות. שחקן גדול לא רק ניחן ביכולת אישית גבוהה, הוא גם גורם לשחקנים שסביבו להיות טובים יותר. כזה הוא ברדה, כזה הוא גם בוזגלו. עם האהבה ההדדית בין שני הכוכבים לבין הקהל, נראה שהחיבור הזה הולך לספק עוד הרבה רגעי אושר ליושבי וסרמיל. מסתבר שהסלוגן "הילד ענק", הוא לא רק בדיחה מצחיקה אלא אמת לאמיתה.