האסיפה של בן שמעון: המסע בתוך ראשו של מאמן הפועל

הפועל ת"א של העונה משחקת טוב ומפסידה (או רע ומנצחת) אך מול הפועל חיפה הכל התחבר. אפק דמיין איך נראתה האסיפה של האדומים ביום שאחרי ומנסה להבין: האם השחקנים בוולפסון מתאימים לקבוצה גדולה?

עומרי אפק
עומרי אפק  13.01.14 - 16:00
גילינו מה עובר לו בראש. בן שמעון (צילום: אלן שיבר)
גילינו מה עובר לו בראש. בן שמעון (צילום: אלן שיבר)
תחילת כתבהרן: "בוקר טוב שחקני הפועל תל אביב, ישנתם טוב? איזה כיף היה להתעורר לבוקר מוזר מאוד של פירגונים, אושר ומלא מלא סיפוק עצמי מההצגה שלכם נגד הפועל חיפה. ובצדק. תעשו רגע פלאשבק ותחזרו שבועיים לאחור. כמה קשה היה להתעורר אחרי ההפסד האכזרי להפועל באר שבע, אחרי שנתתם את אחד המשחקים הכי טובים שלכם העונה ואיכשהו הפסדתם. כשמשחקים ככה, הפסדים כאלה יכולים לקרות לעיתים רחוקות מאוד.

מצד שני, היה טעם חמוץ-מתוק בניצחון בשבוע שעבר על מכבי פתח תקווה. הייתם חלשים, חסרי בטחון אבל ירדתם עם שלוש נקודות. הפעם סוף-סוף הפנמתם וחיברתם את היכולת והאגרסיביות עם המטרה הברורה של לנצח ולדרוס. לא הסתפקתם בגישה הבינונית של קצת מזה וקצת מזה. אצלנו תמיד הרי יזלזלו ביריבה, זה הכי קל. נכון שהפועל חיפה ושלומי דורה פורשים שטיח כשהם פוגשים אתכם. אבל אתם לקחתם.

וזה מביא אותי לנקודה הכי חשובה. לקחתם! זה ההבדל בין שחקנים שמיועדים לקבוצה גדולה לעוד אוסף של שחקנים טובים. שחקנים לקבוצה גדולה הם כאלה שיכולים לבוא לכל משחק ומשחק ולדרוש מעצמם. יכולים ללחוץ, לדרוס, לקחת עם השיניים ולא להרפות. לעומת שחקנים שמוותרים לעצמם, כאלה שמתחבאים מאחורי בעיות של מאמן או מערכת. כאלה שפשוט חלשים מנטלית לעמוד בלחץ כל שבוע.

עכשיו זו נקודת מפתח לעונה הזו. אתם מסוגלים לקחת? יש לכם רצף משחקים נגד יריבות מאותו סוג. הפועל רעננה, בית"ר ירושלים, רמת השרון, הפועל עכו ובני יהודה. בסיבוב הקודם זה היה בדיוק אותו דבר ובדיוק באותה נקודה אחרי שני ניצחונות אבל קרסנו תחת הלחץ. הפעם אם תבואו לסדרה הזו בגישה שראינו השבוע, כמו קבוצה שבאה לקחת כל משחק מחדש, פתאום ידברו על קבוצת צמרת - עם שחקני צמרת - עם דרך וחזון.

קבוצה שלקח לה זמן להבין מה הבסיס להצלחה. לקח לה זמן להבין מי השחקנים שמתאימים על המגרש כדי לעלות ולקחת. אבל תקבלו רספקט אחר. מסוגלים? נכון שסבלתם פה כמה חודשים? נכון שלא בא לכם לחזור למקום הזה? עכשיו תהיה פה תחרות בכל תפקיד על המגרש. עכשיו זו נקודת האל חזור של כל העונה. תוכיחו לעצמכם ולכל מי שהכריז עלינו כשלון שאנחנו את הסיכומים עושים בסוף עונה.
 
צאו לאימון".
 
נ.ב. (לוחש לעצמו)
תודה לעבדורחימי שמשנה את הקצב של המשחק ואת הדינמיקה. שמביא חיים למשחק ופתאום לגילי ורמוט יותר קל לידו. יש לי זר שעושה הבדל, עכשיו איך דואגים שזה ימשך?