זה ייגמר בדם: מכבי חיפה רק תתבזה אם תגיע לאירופה

הירוקים נחלו הפסד שלישי ברצף ונראים זוועה. למה בנאדו העלה את קטן אם הקפטן אמר שהוא לא מסוגל לסחוב? ועדיין, שרף בטוח שפיטורי המאמן עכשיו לא יתרמו. וגם - המחווה המרגשת של ב"ש לקדוש

שלמה שרף
שלמה שרף  06.04.14 - 00:41
תחילת כתבה

אני רוצה קודם כל להגיד שמבחינתי ומבחינת רבים כמוני, שוחרי הספורט בישראל, הרגע המרגש של השבת היה לפני המשחק בווסרמיל בבאר שבע עם המחווה היפה של הפועל ב"ש ללופא קדוש. הוא אימן את הקבוצה בהצלחה גדולה, ואולי לופא אימן בהרבה קבוצות בכדורגל הישראלי, אבל הוא מזוהה עם באר שבע כי שם הוא עשה את ההצלחה שלו כמאמן כדורגל. הטקס היה מאוד מרגש, היה מרשים. הוא בוודאי גרם לקדוש להתרגשות גדולה בעיצומה של התקופה הקשה שהוא עובר. אני מתפלל כמו רבים לשלומו של האיש הזה שיש לו חלק בלתי נפרד מהכדורגל הישראלי גם כשחקן וגם מאמן.

נחזור למגרשים
אני מגנה בכל תוקף את התנהגות האוהדים של מכבי חיפה וזה לא משנה אם זה 30, 50 או 100. הגיע הזמן שהמשטרה תטפל בכל החוליגנים האלה ביד קשה ותשים אותם מאחורי סורג ובריח. אנחנו עוסקים בספורט ולא יכול להיות שהרשויות לא יטפלו בזה ביד תקיפה.

מבחינה מקצועית
יעקב שחר נתן אשראי גדול מאוד לצוות מאמנים שאינו מקצועי, חסר ניסיון. אריק בנאדו ועוזריו אינם מתאימים למועדון בסדר הגודל הזה. עכשיו, שחר יצטרך לעשות המון שינויים כדי שחיפה תהיה שוב רלוונטית ותוכל להחזיר לעצמה קצת מהכבוד שנרמס בעונה האחרונה.

חשבנו שיותר נמוך מכבי חיפה השנה כבר לא תגיע, אבל מסתבר שגם אתמול מול יריבה כמו סכנין, הקבוצה לא הצליחה לנצח וזה נראה רע מאוד. אני חושב שהיום שינוי בעמדת המאמן לא יתרום הרבה, השינוי היה צריך להיעשות במהלך העונה או לפניה, לא היום - כשנותרו כמה מחזורים לסיום. פיטורים של אריק בנאדו לא יתרמו משהו.

ברור לגמרי שמכבי חיפה עברה אולי את אחת העונות הגרועות ביותר בעת האחרונה, זה הגיע לשפל שלא נראה כדוגמתו. אני מתאר לעצמי מה עובר בראשו של הבעלים שחר לגבי שינויים. יש הרבה שחקנים שאינם מתאימים לסגל הנוכחי ואין ספק שלאריק בנאדו יש חלק גדול בכך.

הנה רק דוגמא קטנה. בשבוע שעבר יניב קטן אמר באומץ שאין לו יכולת למשוך את מכבי חיפה להישגים והיום הוא עלה להרכב כאילו שהכל בסדר. לא יתכן ששחקן אומר שהוא לא יכול לתרום והוא עולה לשחק. שחקים צריכים להאמין ביכולת שלהם, מי שלא מאמין בזה לא יכול לעלות לכר הדשא. הבעיה היא לא אצל קטן, אלא אצל בנאדו, הוא היה צריך להגיד ליניב קטן שאולי כדאי שינוח קצת ולהעלות מישהו שיכול לתרום. אבל אולי הבעיה מתחילה בכך שבנאדו בכלל לא מאמין בשחקנים בסגל.

בסופו של דבר, היה עצוב לראות את מכבי חיפה, אפשר לכתוב ולדבר אבל יותר נמוך מזה אי אפשר לרדת. מכבי חיפה צריכה לשכוח מאירופה, לוותר על אירופה. אין לשחקנים האלה שבמכבי חיפה יכולת, חבל שהם יגיעו לאירופה ויבזו את המועדון. יש שחקנים שצריך להפטר מהם. כמבי חיפה תריכים לבנות מסגרת חדשה, להביא מאמן חדש, לבנות צורת ניהול חדשה. עדיף לה לבנות את עצמה מחדש, שלא יבזו. אם איך שמכבי חיפה נראיתה אמש, אסור לה להגיע לאירופה.