חנוקת בית: מכבי יכולה לחגוג שוב אצל מילאנו

מילאנו נרדמה במאני טיים של המפגש הראשון ומכבי תל אביב לקחה לה את הביתיות. דינו מנגין לא מאמין שלוקה באנקי ושחקניו יורידו שוב הילוך, אך בטוח שאצל בלאט רק התחזקו מנטלית ושביד אליהו היתרון יהיה יותר משמעותי

דינו מנגין  18.04.14 - 17:00
תחילת כתבה

ההפסד הדרמטי למכבי תל אביב נושא איתו השפעה מנטלית משמעותית. מילאנו מגיעה למשחק השני עם תחושה מעורבת של תסכול מול רצון אדיר לנצח. אין ברירה, עכשיו הם חייבים לנצח את המשחק כדי שיהיה להם סיכוי כלשהו בתל אביב. זה סוג של גמר, משחק יחיד על כל הקופה.

ויש גם השפעות בצד השני. למכבי הניצחון הזה נותן עוד יותר כוח. אם הם ינצחו כמו במשחק הראשון, תהיה להם תקווה לסגור את הסיפור בתל אביב. לכל הפחות. זה לא יפגע במכבי ולא אמור לגרום לה לקחת צעד לאחור. יש לה שחקנים עם ניסיון, מאמן טוב ואני לא חושב שזה יפגע בה. יותר מכך, הם יכולים לעשות זאת שוב.

זה לא שדייויד בלאט מצא איזה פתרון קבוע לרגליים הכבדות של מילאנו בהגנה. כל משחק הוא סיפור שונה. הניסיון מהמשחק הקודם גם לא אומר שהם יצליחו להיראות שוב אותו דבר. מכבי צריכה לשחק חזק שוב, לחפש זריקות קלות ולנסות לשלוט בקצב. אין סוד, זה תמיד אותו סיפור - לנסות להגיע כמה שיותר לסל ולהצליח לבלום את היריבה.

מנגד, גם לוקה באנקי לא צריך להמציא הכל מחדש. במילאנו צריכים לשחק כמו שהם פתחו בפעם הקודמת, אבל לעשות זאת למשך 40 דקות. הם הפסידו את המשחק הקודם כי ראו שהם מובילים בעשר והורידו הילוך. הם לא חזקים מנטלית כמו מכבי, אבל הפעם הם לא יעשו את אותה טעות.

קית' לנגפורד הוא ללא ספק השחקן שיצטרך להתעלות, אבל זה ממש לא תלוי רק בו. ג'נטילה הפצוע חסר והקבוצתיות תצטרך להכריע. אף אחד לא יהיה גיבור יחיד. בלי תמיכת כל הקבוצה לא יהיה להם סיכוי, ובאנקי יצטרך גם התעלות של שחקנים מהספסל.

אני מכיר היטב את היכל נוקיה, זה אולם קשה ורק ישו יודע אם מילאנו תוכל לנצח שם. יש לשחקניו של באנקי את הניסיון והיכולת לנצח בכל מקום, אבל למכבי יש קהל חם ואולם מאוד ביתי. זה קשה מאוד, אבל הם חייבים לעשות זאת אם הם רוצים לקרוא לעצמם ווינרים. יתרון הביתיות של מכבי הוא באמת יתרון, אבל חייבים לזכור: דבר לא נסגר אחרי משחק אחד.