רק הוא מסוגל: השחקן שיוביל אותנו ליורו

הוא מסתדר עם הערס הגדול של הכדורגל העולמי, ואין כמו לקחת ליריבה את הכוכב בכדי להתחזק. גורי ביאליק הוא המכשול שמפריד בין הנבחרת לבין צרפת 2016. מי? הכירו: גארת' בייל, הישראלי החדש שלנו. פרויקט יום העצמאות

קרין שביט  06.05.14 - 11:30
יכול להוסיף לנו קצת אופי, ווינריות, מהירות, יכולת. בייל (gettyimages, גרפיקה: אריק פרימו)
יכול להוסיף לנו קצת אופי, ווינריות, מהירות, יכולת. בייל (gettyimages, גרפיקה: אריק פרימו)

תגיות: יום העצמאות

תחילת כתבה

יכולתי לאזרח כל ספורטאי שיכול לשנות פה ענף שלם, לייבא את אוסיין בולט שיתאמן בשדות בית לחם, לתת לגבי דגלאס להביס את מוסטפינה על הקורה בבית בנדל ולבקש מרפאל נדאל לאסוף כדורים ברמה"ש. וכולנו יודעים מה היה קורה. המרכזים והאיגודים היו קוברים כל כוכב תחת ערימות של פוליטיקה ושוכחים בבית את הערכות לבדיקות סמים. אבל אני בחורה פרקטית עם שורשים מיליטנטיים, ולכן אנחנו חייבים לטפל תחילה במשימה הלאומית הקרובה ביותר – יורו 2016.

כרגע, עומד מכשול אחד בין עליה היסטורית של נבחרת ישראל למשחקי הפלייאוף במוקדמות - גארת' בייל. לבלגיה ובוסניה נפסיד, ונבחרת וויילס תתאדה פה גם במארס. רק איש אחד יכול למנוע מאיתנו הישג-על ואחרי שהוא דיפדף את ברטרה בגמר הגביע, רק המחשבה מה בייל יעשה לעמרי בן הרוש באגף שווה ברית מילה.

מאז שיוסי בניון ירד מנכסיו, חסר לנו כוכב שיכול להציל אותנו אם רק ימסרו לו. זה שלוקח את הכדור בהגנה, רץ 80 מטר ונכנס לתפור את הרשת. זה שמחליפים אותו, אבל רק כדי שיקבל סטנדינג אוביישן בדקה ה-89. זה שאם אלי יבקש 20, הוא ייתן 30, ואם אלי יבקש 30, הוא ייתן 40. צנוע כזה, סמוק לחיים ותכול עיניים – חומר גלם ישראלי משובח. ובכלל – מאז שטרי ריסק לגרנט את התחת, חסר לנו מישהו בגמר הצ'מפיונס, אז מה אכפת לנו?

זה קל. נעברת לו את השם – גורי ביאליק. והרי לכם קיבוצניק יפה בלורית ותואר, שרק רצה לעשות לב עם האצבעות על הגדר הטובה ולא התקבל למגלן. הוא אפילו מסתדר עם הערס של המתנ"ס וגם בישל לו את הריקוד הדבילי הזה עם הידיים מול באיירן. חבר אמת, שמפרגן, כמו שאנחנו אוהבים. רק תדמיינו לידו את ערן זהבי וכבר אפשר ללכת להתאמן על הקפות האליפות מסביב לאייפל. בייל – בוא הביתה. תקבל סל קליטה, לימודים באולפן וחולצה כחול-לבן. ואם לא תרצה, אם תסרב להצעה המפתה שלנו ואם תגיע לרמת גן במדי היריבה, נשלח אליך את שרן. תיזהר ממנו, הוא כבר עצר את הערס.