הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שחקן לדוגמא: שרן ייני צריך להיות מודל לחיקוי

לחשוב שייני "שרד" בהרכב מכבי ת"א זאת טעות. היציאה להולנד היא תולדה של השקעה ועבודה ובארץ צריך לעשות הכל כדי לגדל פה כמה שיותר שחקנים כמוהו. גם אפק מפרגן

עומרי אפק
עומרי אפק  10.04.15 - 19:40
(אלן שיבר)
(אלן שיבר)

אחרי מעקב של למעלה משנה, עשרות משחקים שלו בווידאו ונציגים שבאו לישראל לראות לפחות חמישה משחקים שלו בלייב – אז, ולא רגע לפני - החליטה ויסטה ארנהיים להחתים את שרן ייני.

בניגוד לכאלה שחושבים ששרן ייני הוא שחקן בינוני ששורד, אני בטוח שאם היינו מגדלים הרבה שרן יינים בכדורגל הישראלי - הכדורגל שלנו היה טוב יותר.

למה? הסיבה הראשונה היא שאין לנו שחקני הגנה איכותיים בארץ. אם זה לא מספיק, גם אין לנו מספיק שחקנים אינטליגנטים בארץ. גרוע מכך, אין לנו בכלל שחקנים שמבינים מה זו חדשנות ומשפרים ביוזמתם האישית את הקואורדינציה והראייה המרחבית חוץ מלהיכנס לחדר כושר. ולסיום, אין לנו מספיק שחקנים שיכולים לשחק בכל תפקידי ההגנה בצורה טובה. אבל זה לא הכל.

למה עוד שחקנים כמו ייני היו עושים את הכדורגל פה לטוב יותר? כי המאמנים שלו ידעו שבכל תפקיד שהוא ישחק יהיה להם שקט ובטחון. הם הבינו שהם יכולים לשנות בלי בעיה מערך לשני בלמים או שלושה כשהוא במגרש. הם זיהו וקלטו שהוא בעיקר מבין במה הוא טוב ומשחק פשוט ונכון ושהוא לא משקר את עצמו לגבי המקום והתפקיד שלו ליד הכוכבים. שהוא פייטר אמיתי ומחויב בכל תוצאה.

יוסי בניון גדל פעם בדור, וכמעט כל ילד רוצה להיות שחקן קישור או התקפה. לצער כולנו, לא מגדלים פה שחקני הגנה ורסטילים ואינטליגנטים, כאלה שמשחקים פשוט ונכון. שרן ייני הוא דוגמא לבסיס של שחקנים שצריכים לגדל פה. אולי פחות כשרוניים בהתקפה, אבל כאלה שאפשר לסמוך עליהם בכל משחק, בכל אימון, בכל תפקיד וגם בחדר ההלבשה.

אז עכשיו, אחרי שצלח את דור המדבר של מכבי תל אביב ואת השנים הרעות של המועדון, הוא הגיע אל הארץ המובטחת כמכביסט היחיד ששרד במדים הצהובים. שרן ייני הפך לקפטן הקבוצה שתיכנס לדפי ההיסטוריה כאחת הבודדות שלקחה שלוש אליפויות רצופות והפך לשחקן נבחרת לגיטימי. השבוע הוא גם חתם לארבע שנים בוויטסה ארנהיים וקיבל חוזה גבוה מאוד בקבוצה בכירה בהולנד. יופי של דוגמא לכל ילד שחולם להיות שחקן ומוכן להשקיע גם, ואולי בעיקר, בדברים הפחות נוצצים.