הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גל שמועות: מקל פעל נכון כשלא חזר למכבי?

כל הצעדים האחרונים של מכבי ת"א הובילו להודעה הרשמית, והצפויה, בנוגע למקל. הצהובים, הגארד, סוכנו ובעלי אינטרס נוספים יצרו סערה, שנגמרה בשקט יחסי. יחד אתכם ניסינו לנתח: אי הגעת הרכז למועדון נעוריו היא המהלך הנכון עבור הצדדים?

דניאל שחק
דניאל שחק  10.07.15 - 11:40
פעל נכון? מקל (GETTYIMAGES)
פעל נכון? מקל (GETTYIMAGES)

תגיות: גל מקל

"עקב אי התאמה בלוחות הזמנים של שני הצדדים, ולמרות רצון שני הצדדים להגיע להבנות - הוחלט היום על הפסקת המשא ומתן. מכבי מאחלת לגל הצלחה בהמשך דרכו". ההודעה הרשמית של מכבי תל אביב בנוגע למקל לא באמת הייתה צריכה להפתיע מישהו. הארכת החוזה לאוחיון, החתמת טיילור רוצ'סטי ודגן יבזורי, החזרת ג'ורדן פארמר. רמזים עבים שהפכו למציאות בלתי נמנעת. ובכל זאת...

קשה לדעת מי תידלק יותר את מדורת השמועות סביב הקשר בין הצדדים. מכבי ת"א? מקל? סוכנו? בעלי אינטרס במועדונים אחרים? כך או כך, זה עבד. הישראלי השני אי פעם ב-NBA הוזכר שוב ושוב באותה שורה עם הצהובים והמערבולה התערבלה מאליה.

במהלך השבוע האחרון (לפני ההודעה של מכבי) שאלנו אתכם, גולשי אתר ערוץ הספורט, מספר שאלות בנוגע להמשך דרכו של גל מקל. חלק מהתוצאות הפתיע, חלק היה צפוי. השאלה הנוספת היא מה ניתן ללמוד מהן?

1. איפה גל מקל צריך לשחק?
מכבי ת"א 52%
הפועל ירושלים 21%
חייב למצות את אופציית ה-NBA 15%
קבוצת יורוליג בכירה שהיא לא מכבי 12%

על אף החתמת שלושה גארדים, הימצאותו של רכז מקומי בכיר על המשבצת וסגל ישראלי עמוס, רוב מתוך כמעט 17 אלף מצביעים הפציר במקל להגיע למועדון הישראלי העשיר והמצליח ביותר. אולי מתוך אותה הנחה מפורסמת ודי מתנשאת ש"הישראלים הטובים ביותר צריכים לשחק במכבי". האם זה היה הצעד הנכון ביותר למועדון? כנראה שלא.

2. היתרון בהצטרפות למכבי הוא:
משכורת גבוהה 13%
נוחות – גם קבוצה בכירה וגם בישראל 37%
אפשרות להיות חתום על חזרתה לטופ 22%
אפשרות להפוך לסמל החדש של הצהובים 28%

גל מקל מדבר בכל הזדמנות אפשרית על רצונו לשחק בחו"ל. כשחזר למכבי חיפה, שיריין לעצמו סעיף יציאה. כששוחרר מדאלאס וניו אורלינס, בחר לא לחזור לארץ. כשנפתחו מגעים מול מכבי ת"א והפועל ירושלים, התעקש שוב על פתח מילוט. ובכל זאת, 37 אחוזים מתוך כ-13,500 משיבים טענו שהיתרון הוא השתלבות בקבוצה בכירה בישראל. שפה, משפחה, כניסה משער 9. אין כמו בבית.

3. היתרון בהצטרפות להפועל ירושלים הוא:
אפשרות להיות הפנים של המועדון 42%
נוחות, פחות לחץ כשאין יורוליג 14%
ההזדמנות לנקום שוב במכבי 16%
הזדמנות לבלוט במפעל אירופי קל יותר 28%

אלמנט הנוחות לא הוביל את מרבית המשיבים במקרה של האלופה. הצמיחה המתמדת של הפועל ירושלים החדשה, הזכיה באליפות והיעדר זהות מקומית ברורה בסגל הפכו את הארנה ליעד מפתה. מה שמפתיע הוא שכ-3,200 מהגולשים מיצבו את ההזדמנות לבלוט ביורוקאפ כסיבה מספקת לעלות לבירה. לא בדיוק הצבת אתגר לשחקן שחולם לככב ב-NBA.

4. כמה הייתם משלמים לגל מקל לעונה?
650 אלף דולר 38%
חצי מיליון דולר 36%
שחקן של מועדון – לפחות מיליון דולר 12%
הסכומים איבדו כיוון, 250 אלף דולר גג 14%

גל מקל הוא אולי השחקן הישראלי השני אי פעם ב-NBA. הוא גם רכז מבטיח בן 27 שכבר זכה בשתי אליפויות ומכיר מבפנים את מכבי תל אביב. העניין הוא שרק 12 אחוזים מתוך כ-14 אלף גולשים שענו על הסקר רואים בו פרנצ'ייז פלייר – שחקן שסביבו נבנית קבוצה בקנה מידה של הפועל ירושלים/מכבי ת"א. מבלי לעסוק כל היום בחוזים או בחישובי מס, רוב מכריע של המשיבים רואה בו שחקן בולט בתוך מערכת. לא פחות, לא יותר.

5. האם הקריירה של מקל עד כה מפוספסת?
כן. היה חייב להישאר במכבי ולהפוך לכוכב במועדון 22%
לא. כמה שחקנים ישראלים חיו את חלום ה-NBA? 33%
הוא בן 27, בשיא הקריירה. עדיין מוקדם לדבר על פספוס 43%

אומרים שבתקופתנו אנשים ממהרים לחרוץ גורלות. לחתוך לכאן או לכאן. להתנגח, לשחוט ולטרוף. אז אומרים. מעל 10 אלפים מתוך למעלה מ-13 אלפים הגולשים שהשיבו לשאלה קבעו שמקל לא פספס דבר עד עכשיו. הקיץ הזה יהיה הפספוס שלו?