הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מפגש ראשון לפורום הדירקטוריות בישראל

הוועד האולימפי ואתנה חברו לפרויקט לקידום נשים לתפקידי ניהול בספורט

איתי קאשי
איתי קאשי  11.04.22 - 23:56
קרדיט: עמית שיסל
קרדיט: עמית שיסל

פורום הדירקטוריות לפיתוח הממשל התאגידי בספורט בישראל התכנס אתמול (ראשון)  תחת שיתוף פעולה של הוועד האולימפי בישראל ואתנה,  המרכז לקידום ספורט נשים. מטרת הפורום הינה חיבור בוגרות קורסי הדירקטוריות  לעולם העסקי, תוך הקניית כלים פרקטיים להשתלבותן בדרגי הניהול הבכירים והאצת שכבת המנהלות הבכירות להתמקם בעמדות מנהיגותיות ובתפקידים משמעותיים בעולם הספורט.

החזון האסטרטגי המשותף של הוועדה לשוויון מגדרי בוועד האולימפי בישראל, ואתנה הינו בקידומן של נשים לעמדות ניהול והשפעה וסוכנות שינוי בעולם הספורט. שני הגופים התאגדו להקמת פורום הדירקטוריות, שתכליתו לקדם ולעודד את השתלבותן של נשים מובילות בספורט, לתפקידי ניהול בכירים ועמדות השפעה.

פורום הדירקטוריות מאגד את כלל מסיימי/ות קורס הדירקטוריות של הוועד האולימפי בישראל בשנתיים האחרונות. עד כה הוסמכו 70 נשים ו-11 גברים בשלושה מחזורים של הקורס, שכל אחד מהם אופיין בתמהיל משתתפים מתחומי הספורט השונים ובכללם ספורטאיות אולימפיות. יעל ארד, יו"ר הוועד האולימפי בישראל, אמרה: "אחוז הנשים המנהלות בספורט הישראלי הינו מהנמוכים בעולם. בישראל מכהנות שתי יו"ריות של איגודי ספורט בלבד ולשמחתי חל גידול במספר המנכ"ליות אך הוא רחוק מלהיות שוויוני. במקום לשאול מה לעשות החלטנו פשוט ליזום, לעשות ולהוביל את השינוי מתוך הבית. בספורט הישראלי ככלל, אין הכשרת מנהלים ומנהלות או קורסי העשרה משמעותיים כפי שקיים במגזר העסקי וחשבנו שעידוד נשות ואנשי ניהול במערכות השונות להתפתח וללמוד יסייעו להמשיך ולפתח את התרבות הניהולית בספורט הישראלי".

מורן מסיקה-אידלמן מנכ״לית אתנה, חיזקה את דבריה של ארד: "תחת אתנה פועלות מעל 100 נשים ברחבי הארץ בפרויקטים שונים. אני מברכת על היוזמה המשותפת אותה מובילות עופרי יקיר מנהלת תחום המנהיגות באתנה יחד עם ירדן הר לב מהוועד האולימפי בישראל".