הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הוועדה לקידום ספורט נשים יצאה לדרך

היוזמה הממשלתית תגיש הצעות מדיניות בתום חצי שנה: "צעד חשוב לשוויון"

איתי קאשי
איתי קאשי  25.05.22 - 17:23
האם הועדה תוביל לשינוי חיובי בספוררט הנשי בישראל? (קרדיט: משרד התרבות והספורט)
האם הועדה תוביל לשינוי חיובי בספוררט הנשי בישראל? (קרדיט: משרד התרבות והספורט)

תגיות: ספורט נשים

הועדה הציבורית לקידום ספורט נשים התכנסה אמש (שלישי) בפעם הראשונה, בכדי לבחון לעומק את המצב הנוכחי של הספורט הנשי בארץ. הועדה, שהוקמה על ידי שר התרבות והספורט חילי טרופר, תבחן בחודשים הקרובים את המדיניות הרצויה לקידום ספורט הנשים בישראל באמצעות חקיקה, במחקר ובהקצאת משאבים, וכן תציע דרכים חדשות לקידום נשים בספורט בישראל.

בראשות הוועדה תעמוד פולי ברונשטיין, יזמת חברתית ומנכ"לית של "יוזמת-המאה", ובין 38 חברי וחברות הועדה יהיו הכדורגלנית אושרת עיני, לשעבר קפטנית נבחרת ישראל; כדורסלנית עבר לירון כהן, לשעבר קפטנית נבחרת ישראל; עו״ד יוסי שרעבי, מנכ"ל התאחדות הכדורגל; שני הרשקו, מאמן נבחרת ישראל נשים בג'ודו; מורן סמואל, אלופת העולם בחתירה פארלימפית.

הוועדה צפויה להגיש את המלצותיה לשר התרבות והספורט בתוך חצי שנה, ויהיה עליה להציע פתרונות נוספים לאתגרים של ספורט הנשים, דוגמת חשיפה מוגבלת בתקשורת ופערים מגדריים גדולים הקיימים בהשתתפות נשים בספורט.

אורחת הכבוד בוועדה הייתה רעיית נשיא המדינה, הגברת מיכל הרצוג, שמסרה דברי פתיחה: "כל כך נדרש שינוי בהתייחסות לספורט נשים. בית הנשיא החל לפעול בתחום הספורט בין אם באות הכבוד, בין אם בתמיכה במועדוני כדורסל ועוד. אנחנו שותפים מלאים של משרד התרבות והספורט על מנת להרחיב את התמיכה והפעילות בענפים נוספים." השר טרופר עצמו חיזק את דבריה של הרצוג והוסיף: "היציאה לדרך של עבודת הוועדה משמחת. זהו צעד חשוב בקידום שוויון בספורט ואני רואה חשיבות גדולה בוועדה זו ובעיקר, כמובן, בהמלצותיה ומסקנותיה".