זלאטן: "לא השלמתי את המשימה שלי בפ.ס.ז'"

הליגה הצרפתית מתחילה בשישי נגד ריימס, השבדי לא יסתפק בפחות מתואר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.08.14 - 19:36
איברהימוביץ'. ישיג אליפות 12 בקריירה? (gettyimages)
איברהימוביץ'. ישיג אליפות 12 בקריירה? (gettyimages)
תחילת כתבה

בדיוק כשבצרפת חשבו שהשלטון הטוטאלי של ליון נשבר והליגה חוזרת להיות הכי תחרותית באירופה - הגיע השייח' נאסר אל-חלאיפי והפך את פאריס סן ז'רמן לאימפריה ברמה אחרת. הקבוצה מעיר האורות מתחילה מחר (שישי) עונה חדשה, שבסיומה כל דבר מלבד אליפות שלישית לא בא בחשבון, כשהיא תתארח אצל ריימס של אלירן עטר.

למרות שפ.ס.ז' נקנסה ב-60 מיליון יורו על שעברה על חוקי הפייר-פליי הכלכלי של אופ"א, זה ממש לא הפריע לה להתחזק בקיץ, במיוחד בהשוואה למתחרה הגדולה שלה. בזמן שמונאקו איבדה את חאמס רודריגס ואולי גם את רדאמל פלקאו, אל-חלאיפי שוב שלף את פנקס הצ'קים שהונפק לו בבנק בקטאר, ושילם 50 מיליון יורו עבור דויד לואיז (שרק הוצג היום ועדיין לא אמור לשחק נגד ריימס).

מלבד זאת, גם סרג' אורייה, המגן המבטיח של נבחרת חוף השנהב, הגיע בהשאלה מטולוז. למרות שבפ.ס.ז' הודו שרכישת אנחל די מריה לא אפשרית בגלל אותם חוקים כלכליים - ההתקפה של הקבוצה נותרה נוצצת במיוחד, עם שמות כמו אדינסון קבאני, אסקיאל לאבסי, לוקאס מורה ויוהאן קבאיי. אה, ויש עוד מישהו...

"המלאכה שלי פה עדיין לא הסתיימה", הבהיר זלאטן איברהימוביץ', שכמדי שנה ימשיך למשוך את תשומת הלב, ויחפש לזכות בתואר אליפות מספר 12 (!!) בקריירה. החלוץ השבדי המשיך: "כשהגעתי למועדון לפני שנתיים אמרתי שאני רוצה לעזור לפ.ס.ז' לעשות היסטוריה - אנחנו עושים את זה ונמשיך לעשות את זה".

סימן השאלה הגדול הוא האם תצוץ יריבה אמיתית בקרב על צלחת האליפות. מונאקו, כאמור, מכרה את חאמס לריאל מדריד וקשה לראות כיצד היא מערימה קשיים מיוחדים על הפריזאים. מארסיי הביאה לספסל את מרסלו ביילסה שבהחלט יוסיף פלפל, אבל ספק אם זה יספיק להפתעה. בינתיים בליון כבר מתחילים לשכוח את ימי ז'וניניו העליזים. בין השנים 2008 ל-2012 היו חמש אלופות שונות בצרפת, אבל אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, פ.ס.ז' תחתים את שמה על שושלת חדשה השנה.