זלאטן: כנראה שאפרוש מכדורגל כבר ב-2016

כוכב פ.ס.ז' הדהים: "לא רואה עצמי ממשיך אחרי תום החוזה בעוד שנתיים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.08.14 - 17:18
תחילת כתבה

11 אליפויות ב-7 מועדונים, אין ספור תארים אישיים, קרוב ל-600 משחקים ויותר מ-300 שערים - מבט ברשימה (החלקית והלא סופית) הזו מבהיר: אחד השחקנים הגדולים ביותר בשני העשורים האחרונים עומד לפרוש מכדורגל. החדשות הטובות הן שיש לנו עוד שנתיים ליהנות מזלאטן איברהימוביץ'. החדשות הרעות: בקיץ 2016, עם תום חוזהו בפאריס סן ז'רמן, הענף ייפרד מאחד הכוכבים האהודים והמעוטרים במילניום הנוכחי.

השבדי בן ה-32 תמיד היה ידוע בלשונו החדה ובראיונותיו הכנים, אבל ההצרה שסיפק היום (חמישי) עדיין תפסה את כולם לא מוכנים. בראיון ל-ESPN זלאטן נשאל על עתידו ועל סיכוייה של פ.ס.ז' לזכות בליגת האלופות, כך שאפילו המראיין הופתע לחלץ ממנו הצהרה כל כך חותכת על מועד פרישתו.

"אנחנו מסוגלים להיות אלופי אירופה העונה", אמר איברה, "נבניתה פה קבוצה שראויה למעמדים כאלה. צברנו ניסיון, ואם המזל יהיה לצידנו, נוכל לעשות את זה. זה אמנם התואר היחידי שחסר לי, אבל אני בכלל לא אובססיבי לגבי זכיה בו, כי רק מי שלא מרוצה מהישגיו ומהקריירה שלו יכול להיות אובססי. אני השגתי כל מה שרציתי, זכיתי ביותר מ-20 תארים, וגם אם אפרוש מבלי לזכות בליגת האלופות, אהיה שמח בחלקי".

כשנשאל לסוגיית שחקן השנה באירופה, כדור הזהב וכו', זלאטן מצא עצמו גולש להצהרות על פרישה עתידית, אבל לא לפני שעקץ את כריסטיאנו רונאלדו. "יש בתחרויות הללו יותר מדי פוליטיקה. כל העניין של 'הילד הטוב מול הילד הרע' וכל זה, לי חשוב רק מה שאני מרגיש ויודע לגבי מי הכי טוב".

"הדעה של השופטים בתחרות כדור הזהב לא מעניינת אותי", הוסיף, "כי אנשים יזכרו אותי ואת השערים שהבקעתי עוד הרבה אחרי שאפרוש, לא כל שחקן זוכה לכך. האם אפרוש בפאריס?יש לי חוזה עד 2016, ואני לא רואה את עצמי ממשיך לשחק ברמות הגבוהות אחרי גיל 34, אז כנראה שהתשובה היא 'כן'".