הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הכל עליו: צרפת נשענת על המשיכה של איברהימוביץ'

זלאטן הוא המגנט הכי חזק של הכדורגל הצרפתי. ווינריות, דומיננטיות, גאונות על המגרש ומחוצה לו וגם סטאר קוואליטי שמזכיר את מוחמד עלי. כך פאריס התמכרה לכוכב השבדי

דניאל שחק
דניאל שחק  31.07.15 - 19:30

"זלאטן איברהימוביץ' מעיר את השעון המעורר שלו מדי בוקר"
אין כוכב גדול בכדורגל הצרפתי כמו זלאטן איברהימוביץ'. מזמן לא היה. לא משנה שהעונה הוא יהיה בן 34, אין קשר לכך שפאריס סן ז'רמן היא קבוצתו השביעית מאז עלה לבוגרים. מעבר לשערים והתארים, זהו הברק שמבדיל אותו מכל האחרים. הבטחון העצמי שגובל באבסורדיות, אבל עדיין מצליח לא להישמע מופרך. 

"זלאטן יכול לקטוף לימונים מעץ תפוח ולהכין מהם את מיץ התפוזים הכי טעים שטעמתם אי פעם"
הכוח המאגי המיוחס לשבדי נשען קודם כל על עובדות. 12 אליפויות ב-16 העונות האחרונות, שמתובלות ביותר מ-400 שערים בקריירה המקצוענית, מצביעות על דומיננטיות כמעט חסרת תקדים. ופ.ס.ז' מפיקה ממנו את המיטב.

"במקלדת של זלאטן אין סימן שאלה, לזלאטן יש רק תשובות"
 ההחלטיות של זלאטן איברהימוביץ', לצד ההצהרות היומרניות שלו, הפכו את השבדי למרואיין הטוב ביותר שאפשר לקבל. כתוצאה מכך, מעמדו הכוכבני מתודלק באופן מוגבר ורציף. "אלוהים יודע אם נעלה למונדיאל. יש לך מזל, הוא יושב מולך", השיב למראיין וצוטט בכל מקום בשלהי 2013. אלא שזו רק הייתה הברקה אחת מני רבות. בראיון אסוציאציות שהעניק לאחרונה ל"ספורטס אילוסטרייטד", יכולת ניצול ההזדמנויות שלו שוב בלטה במיטבה:

מסי? 
"פנטסטי".

כריסטיאנו רונאלדו?
"טוב".

זלאטן איברהימוביץ'?
"וואו".

"כשמארק צוקרברג המציא את פייסבוק, כבר חיכתה לו הצעת חברות מזלאטן"
איברהימוביץ' מצליח לתחזק תדמית חדשנית וסוערת ובכך מקבע את עצמו כאייקון תרבותי, מעבר להצלחה הספורטיבית. שנה לפני תום חוזהו בפאריס, הוא כבר הצהיר בגלוי על רצונו לשחק בהמשך ב-MLS וכבר דאג להוציא אשרת עבודה בארצות הברית. חוזי הפרסום שלו מרשימים, הוא בחזית הפוסטר של ההנהלה הקטארית וחשבון הבנק שלו תופח מדי שנה ב-6 מיליון דולרים רק מחסויות. לא פלא שהוא התקבע כמעט מיד בתודעה בתור הפנים של הליגה הצרפתית.

"זלאטן מסוגל לחתוך סכין חמה עם גוש חמאה"
כמו מראדונה, ג'ורדן או מג'יק בתקופתם, איברהימוביץ' זוכה להילה של קוסם. מכשף שיכול לייצר מהלכים מופלאים יש מאין. שובר שוויון בכל רגע נתון. בדיוק את התווית הזו חיזקה חברת "נייקי", שהריצה בשנים האחרונות קמפיין תחת הכותרת dare to zlatan. בסוף 2014 הוא התנתק מהספונסרית והניע גל שמועות על מאבק בין נייקי לאדידס על שירותיו. על פי פרסומים בצרפת, החברה הגרמנית משלמת 20 מיליון יורו בשנה למילאן (בחוזה עד 2023) ומנסה להחזיר את השבדי לאדום-שחור. 

"זלאטן הגיע פעם לבדיקת פוליגרף, המכונה הודתה בכל"
ההשפעה העצומה של איברהימוביץ' גורמת לפאריס סן ז'רמן לשמור עליו מכל משמר. שכרו עומד על 15 מיליון יורו נטו לעונה, כאשר הסכום ברוטו כולל בונוסים מתקרב ל-40 מיליון יורו בשנה האחרונה בלבד. על פי "פורבס", הוא הספורטאי עם השכר ה-14 בגובהו בעולם ושווה לפ.ס.ז' ולליגה הצרפתית כל סנט. בעידן בו הכוכבים הנוצצים ביותר מתרכזים ב-2.5 מועדונים, הישארות השבדי שווה את משקלו בזהב.

"זלאטן עזר לאחיות בלידה של עצמו"
מינו ראיולה, סוכנו הקולני של איברהימוביץ', מנסה ללא לאות לשמור את לקוחו בתודעה. אלא שזה לא מוצרך. יותר מכל אחד אחר, זלאטן הוא איש יחסי הציבור המוצלח ביותר של עצמו, האיש שבנה את המותג, מתחזק אותו וגם מרחיב את תפוצתו. במהלכים יצירתיים, בסרטונים מפתיעים ובהצהרות מפוצצות. כשנשאל מה קנה לאשתו ליום ההולדת, השיב באדישות: "שום דבר, כבר יש לה את זלאטן".

"זלאטן לא הולך, כדור הארץ נע תחת רגליו"
זלאטן איברהימוביץ' הוא מזמן לא רק שחקן כדורגלן. הוא אייקון שמסעיר את הדמיון. אולי קצת יותר מדי. בשנים האחרונות, במקביל למעברו לצרפת, פורח בטוויטר אחד העמודים המצחיקים ביותר. חשבון Zlatan Facts מציג מאות משפטים מפוברקים על יכולותיו וחייו הפרטיים של הסופרסטאר, אחד יותר קורע מהשני. כל הציטוטים המודגשים בכתבה נלקחו משם, הנה עוד כמה דוגמאות:

"זלאטן לא מאחר, הזמן מקדים"
"זלאטן לובש חולצה בזרועות שלובות"
"זלאטן מסוגל להתעטש עם עיניים פקוחות וללקק את המרפק של עצמו. בו זמנית"
"זלאטן תמיד למעלה כשהוא עושה סקס. זלאטן לא מתחת לאף אחד"
"זלאטן הלך פעם לסרט, שצפה בו במשך שעתיים"
"כשזלאטן היה ילד, הוריו היו באים לישון במיטתו כשהם פחדו"
"כשזלאטן בא אליך הביתה, אתה האורח"
זלאטן, למעשה, כן בנה את רומא ביום אחד"
"פעם שוטר עצר את זלאטן בצד. זלאטן שיחרר את השוטר עם אזהרה בלבד"
"לזלאטן אין שיערות על האשכים, כי שיער לא צומח על פלדה"
"בבית ספר, מורים הרימו יד כדי לדבר עם זלאטן"
"זלאטן לעולם לא משקר, האמת טועה"
"ספיידרמן הולך לישון עם פיג'מת זלאטן"
"זלאטן קושר שרוכים עם אצבעות הרגליים"
"זלאטן פעם שפט במשחק כדורגל. הוא ניצח 0:2 וסיים עם שלושער"
"זלאטן מצית אש בשפשוף שתי קוביות קרח זו בזו"
"רוחות רפאים יושבות סביב מדורות ומספרות אחת לשניה סיפורי זלאטן"
"זלאטן גורם לבצלים לבכות"
"ביטוח לא מכסה נזק שגרם זלאטן, כי זה מוגדר תוצאה של כוח עליון"
"חמצן זקוק לזלאטן כדי לשרוד". גם הליגה הצרפתית...

יש לכם משפטים מתאימים? טקבקו לנו