הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מלחמת ביצורים: וראטי שבוי בידי פ.ס.ז'

למרות שחוזהו הוארך 4 פעמים ב-3 שנים, סאגת המשך דרכו של וראטי מסעירה את פ.ס.ז'. ההתעקשות של נאסר אל חלאיפי, הגרסאות הסותרות של הקשר ותגובת השרשרת שעוד עלולה להגיע. על מועדון שמסרב להכיר שכסף לא קונה הצלחה וקשר שנפל בין הכיסאות

מיכאל וינסנדט
מיכאל וינסנדט  04.07.17 - 13:31

תגיות: מרקו וראטי

כבר 5 שנים שמרקו וראטי נמצא בפריז סן ז'רמן ואת האמת, כלום לא קרה. אז נכון שבתווך היו 4 אליפויות מקומיות, אבל עבור מועדון שנושא בגאון תקציב הגדול פי 3 מהקבוצה השניה אחריו בדירוג, המשימה היא די בסיסית. "כלום לא קרה" מביא אותנו כמובן לזירה האירופית. משאלת ליבם של האמירות הקטארית. בתחילת שנת 2013 הציב נשיא המועדון, נאסר אל חלאיפי, יעד של זכייה בליגת האלופות תוך 3 שנים. היעד כמובן חלף מזמן ונראה שחלומם של השייחים מהמפרץ רק הולך ונמוג ככל שעוברות השנים.

אחד הסמלים המובהקים של הפרוייקט הקטארי בעיר האורות הוא הקשר האיטלקי בן ה-24. לתחושותיו הקבוצה הפריזאית לא חזקה מספיק בשביל להניף את הגביע הנכסף, דבר שאי אפשר לערער עליו, בטח ובטח לאור התוצאות. אך האם אותו וראטי חזק מספיק בשביל להוביל את פ.ס.ז' גם בשנים הקרובות? ברוכים הבאים לסאגה השנתית הקבועה שמסרבת להסתיים וככל הנראה תעלה לדיון, גם בקיץ הבא.

"אתם צריכים לזכור שיש לי חוזה כאן לעוד 4 שנים. אני לא חושב על עזיבה. אני במועדון גדול ומשוכנע שנגיע להישגים משמעותיים בשנים הקרובות", כך נשמע וראטי דקות ספורות לאחר הזכיה בגביע הצרפתי בחודש שעבר מול אנז'ה, "אני תמיד אמרתי, שעבורי זכייה בליגת האלופות עם פ.ס.ז' תיהיה שונה מאשר זכיה עם כל מועדון אחר. אני כבר 5 שנים כאן, מכיר את כולם, זה מרגיש כמו משפחה אחת גדולה". עד לרגע הזה, זו הייתה ההתבטאות האחרונה של וראטי בפיו אל מול התקשורת.

על הנייר, לאחר דברים כל כך ברורים ונחרצים הכתבה הזו בכלל לא הייתה אמורה לראות אור. אז מה גרם לכך שכבר חודש שלם, שמו של "הינשוף הקטן" מסרב לרדת מהכותרות? אולי זה "צירוף המקרים" שמסי, ניימאר, סוארס, אינייסטה ולוקה דין הפכו בין רגע לחבריו הטובים באינסטגרם, אולי זה הצורך האמיתי ביורש לאינייסטה או שפשוט וראטי מאס בקבוצה הצרפתית ויעשה הכל כדי להמשיך לתחנה הבאה בקריירה.

הבלאגן האמיתי בעניינו של וראטי החל לפני 3 שבועות כאשר ה"לאקיפ" פרסם בעמודים הפנימיים של העיתון, כי השחקן הודיע למנהל הספורטיבי החדש של המועדון, אנטרו הנריקה, על רצונו לעזוב הקיץ את הקבוצה, במהלך פגישה בין השניים שנערכה בפאריז.  בקושי שבוע בתפקיד, אבל לכולם היה ברור כי המנהל הפורטוגלי ניצב בפני המשימה הקשה ביותר בכל הנוגע לענייני הרכש והמכירה במועדון, מאז הגעתם של הקטארים לפני 6 שנים. 

יממה לאחר הפרסום בצרפת, "הגאזטה דלו ספורט" עט על הטרף ופירסם כותרת בומבסטית על כך שבארסה מתכננת להציע 100 מיליון יורו עבור האיטלקי. כדי לחמם עוד יותר את הגזרה, העיתון האיטלקי טען כי בקטאלוניה יוצע לקשר שכר שנתי של 10 מיליון יורו (4 מיליון יותר ממה שמרוויח כיום).

אז נכון שוראטי הוא לא מהמשתכרים הגבוהים במועדון הפריזאי, אבל בפרק זמן של 3 שנים: מאוגוסט 2013 עד אוגוסט 2016, הקשר חתם על לא פחות מ-4 הארכות חוזה במועדון. בתקופה זו, שכרו של האיטלקי עלה מ-2.5 מיליון יורו בעונה ל-6 מיליון (לא כולל פרמיות).  בנוהל הרגיל של הקטארים: אף שחקן שחותם בקבוצה ו/או על הארכת חוזה, לא זוכה לסעיף שחרור מתוך המחשבה: אף קבוצה, גדולה ככל שתהיה, לא תוכל להכתיב לקטארים את מי היא מחוייבת לשחרר.

מבחינת חזונו של נאסר אל חלאיפי, וראטי מהווה את הבסיס הספורטיבי של המועדון. ההיאחזות בשחקן הייתה מובנת לכולם ב-5 השנים האחרונות, אך בתקופה האחרונה נשמעו לא מעט קולות בתקשורת הצרפתית המפצירים להכות בברזל כל עוד הוא חם: "לא בכל יום תגיע הצעה על סך 80-100 מיליון יורו", ובצרפת בטוחים שבסכומים הללו בהחלט אפשר להביא שחקן מהטופ העולמי, גם אם זו לא על אותה משבצת בדיוק. בסקר שנערך השבוע ב-"יורוספורט צרפת", כמעט 2/3 מהנשאלים השיבו 'כן' בנוגע לשאלה האם פ.ס.ז' צריכה למכור את וראטי.

PaRiS 🗼

A post shared by Marco Verratti (@marco_verratti92) on

את דעותיו של וראטי לגבי כל הסאגה הזו יכולנו לקבל בשבוע שעבר, כאשר לטענתו העיתונאי אלסנדרו גראנדסו פיברק ראיון עם הקשר ב-"גאזטה דלו ספורט": בראיון מצוטט וראטי כמי שמציב שני תנאים מרכזיים להישארותו: חיזוק משמעותי לסגל ושדרוג ניכר בשכרו.

בהודעה ששחרר השחקן באינסטגרם כמה שעות לאחר פרסם הדברים, טען וראטי כי הוא לא קיים ראיון עם אף אחד: "מעולם לא דיברתי עם פ.ס.ז' בנוגע למצבי כפי שתואר הבוקר בכתבה. אני מקווה שתפסיקו לדבר מבלי לדעת שום דבר. יש גבול לכל דבר". עיתון הספורט הגדול באיטליה, טען שבוע לפני כן כי וראטי מוכן ללכת למאבק חסר פשרות מול הנציגים הקטארים: "תנו לי לעזוב לברצלונה. לפאריז לא אחזור הקיץ"/

השאלה הגדולה היא האם כמו בכל קיץ מחדש, לאחר אינספור שמועות, וראטי יחתום על הארכת חוזה עם שדרוג בשכרו או שמא בקיץ יפול דבר בפארק דה פראנס (Princes). סוכנו של השחקן, דונאטו די קאמפלי' צינן את הרוחות כאשר טען כי "מרקו אינו מוטרד כעת ממצבו, אבל השמועות שרצות סביבו לא עושות טוב לאף אחד". הישארות או עזיבה של וראטי הקיץ, יהווה צומת דרכים משמעותי מאוד בכל הנוגע לעתיד הפרוייקט הקטארי בבירה הצרפתית. מכירה של הקשר תשלח מסר של חולשה כלפי מועדוני הפאר ביבשת, כאשר החשש הכבד מכל הוא שהבאים בתור ברשימת העוזבים יהיו מרקיניוס, ראביו וקימפמבה.

וראטי לומד בימים אלה על בשרו את המנטרה אותה הקטארים רצו להנחיל במועדון מהרגע שהגיעו לעיר האורות: מפריז אתה לא משתחרר, אלא אם כן אל חלאיפי נותן את האור הירוק לכך. כרגע, הרמזור מסמן על אור אדום שמסרב להתחלף.

⚽️⚽️

A post shared by Marco Verratti (@marco_verratti92) on