"זמן לקחת אחריות. בפ.ס.ז' או במקום אחר"

אמבפה נבחר למצטיין העונה ושלח מסר: "נקודת מפנה בקריירה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.05.19 - 00:08
תחילת כתבה

טקס מצטייני העונה נערך בצרפת, וקיליאן אמבפה השלים דאבל אישי, לאחר שנבחר לשחקן המצטיין של העונה ולשחקן הצעיר של העונה. הכוכב הצעיר ניצל את הבמה כדי להעביר מסר לגבי עתידו, שעשוי להיות מחוץ לבירת צרפת.

אמבפה, שהפך לשחקן הצעיר אי פעם שנבחר למצטיין העונה, אמר לאחר הזכייה: "זה התואר היחיד זה שהיה חסר לי. אני רוצה להקדיש אותו לנשיא נאסר אל חלאיפי, לו אני רוצה לחלוק כבוד. אני רוצה להודות לכל מי שלקח חלק באליפות. חוויתי הרבה דברים והרבה רגשות. ברור שהייתה הרבה אכזבה העונה, אבל זה חלק מהכדורגל".

אחרי התודות, הגיע המסר של הכוכב הצעיר: "זה רגע חשוב מאוד עבורי, אני מגיע לנקודת מפנה בקריירה. גיליתי כאן המון דברים, ואני חושב שזה הזמן לקבל יותר אחריות. אולי בפאריס סן ז'רמן, בשמחה גדולה, או במקום אחר עם פרויקט חדש".

במיקס זון לאחר הטקס, התייחס אמבפה לאמירה שלו, ואף חיזק אותה: "אמרתי את מה שהיה לי להגיד. כשיש לך הזדמנות כזאת, אתה יכול להעביר מסרים ואני העברתי את שלי. אם אגיד יותר, זה יהיה יותר מדי וזה לא המסר שאני רוצה להעביר".

מוקדם יותר, אמבפה נבחר לשחקן הצעיר של העונה בפעם השלישית ברציפות, ואמר: "כל המועמדים מראים שיש לנו פה כישרונות. אני רוצה להודות לחברים בקבוצה, למאמן שנתן לי העונה את האמון שהייתי צריך השנה, למועדון ששם אותי בדרך הנכונה אחרי הזכייה במונדיאל כדי להשיג דברים גדולים. אני הראשון והיחיד שזכה בתואר הזה שלוש פעמים ואני אוהב לעשות היסטוריה".

אמבפה נבחר גם להרכב העונה של הליגה הצרפתית יחד עם עוד חמישה נציגים מפ.ס.ז': ניימאר, אנחל די מריה, מרקו וראטי, וצמד הבלמים הברזילאים, מרקיניוס וטיאגו סילבה. את ה-11 משלימים ניקולה פפה ומייק מיינאן מליל, קני ללה משטרסבורג וגם טנגי אנדמובלה ופרלאן מנדי מליון, שמבוקשים בריאל מדריד של זינדין זידאן.

גם ליל שלחה נציגות מכובדת לטקס כשבנוסף למקום בהרכב השנה, מיינאן נבחר גם לשוער המצטיין של הליגה, לאחר שספג 30 שערים ב-37 הופעות. כריסטוף גאלטייה, שהוביל את הקבוצה למקום השני, נבחר למאמן השנה.

קארים בנזמה נבחר לליגיונר המצטיין של הכדורגל הצרפתי כשלצד העונה הרעה של ריאל מדריד, הרשים עם 30 שערים ו-11 בישולים בכל המסגרות. בנוסף, נערך טקס לזכרו של חלוץ נאנט לשעבר, אמיליאנו סאלה, שנהרג בינואר האחרון בהתרסקות מטוס, שאמור היה להטיס אותו לקבוצתו החדשה בקרדיף.