אמבפה: "דיברתי עם ניימאר, רוצה שיישאר"

לפני הסופרקאפ, הכוכב התייחס לסאגה. טוכל: טוב שהוא איתנו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.08.19 - 14:53
תחילת כתבה

בצל הסערה סביב עתידו של ניימאר, פ.ס.ז' תפתח מחר (שבת) את העונה באופן רשמי כשתפגוש את ראן למשחק הסופרקאפ הצרפתי. בינתיים, האלופה מתמקדת בלשכנע את הכוכב לוותר קצת על האגו ולהישאר לעונה נוספת בפאריס כשאלה ש"נשלחו" לבצע את המשימה הם קיליאן אמבפה ותומאס טוכל.

כזכור, לפני מספר ימים הודיע לאונרדו, מנהלה המקצועי של פ.ס.ז', שהוא מעוניין להגיע עם הכוכב הברזילאי לפשרה לפיה הוא יישאר לעונה נוספת במועדון ובשנה הבאה יעזוב כראות עיניו. לאונרדו אף הציע את המתווה למקורביו של ניימאר, אך מאז לא חלה התקדמות. היום, הגיע תורו של אמבפה להתערב: "חיכיתי לשאלה על ניימאר. הוא מתנהג כרגיל, אבל כולם מודעים לסיטואציה בה הוא נמצא. הוא חזר, מנסה להחלים מהפציעה, שום דבר מיוחד".

אמבפה המשיך והתייחס ליחסים עם ניימאר: "אנחנו יודעים מה האיכויות שלו, אני באופן אישי לא רוצה שיעזוב. דיברתי איתו, הוא יודע מה אני חושב עליו ועל הסיטואציה הזאת. יש ביננו יחסים של כבוד וכנות, אז אמרתי לו את דעתי".

גם טוכל נשאל על הכוכב במסיבת העיתונאים לקראת ההתמודדות והוסיף: "הוא נמצא במצב נפשי טוב, ראיתם אותו מתאמן, הוא היה מצוין. לצערי, ניימאר מושעה ולא יוכל לשחק. הוא אוהב כדורגל, המגרש תמיד בעדיפות עליונה מבחינתו, טוב שהוא איתנו בינתיים".

ניימאר אמנם נמצא במרכז העניינים, אבל טוכל גם התייחס למשחק עצמו ולקבוצה שלו, שעברה מתיחת פנים קטנה בקיץ הנוכחי: "יש לנו את השלד שלנו, אבל אנחנו עדיין צריכים לעשות שינויים קטנים ולעבוד על כמה דברים. אנחנו חייבים למצוא את הרוח שלנו. אני מכיר את השחקנים יותר מבתחילת העונה שעברה וזה הופך הכל לקל יותר, אך האתגר יהיה לעשות את ההתקדמות".

על השילוב של הכוכב השני שלו, קיליאן אמבפה, במשחק מול ראן, הוסיף המאמן: "לא נוכל להשתמש בניימאר ו-יוליאן דרקסלר, אז נצטרך להחליט אם פבלו סראביה או אנחל די מריה ימלאו את החלל. נראה קודם כל אם קבאני יכול לשחק כ-9 ואז אמבפה ישחק יותר בצד שמאל. הוא יכול לשחק בשני הצדדים וזה טוב עבורינו". 

זוהי תהיה ההופעה ה-12 של פאריס במשחק הסופרקאפ החגיגי, כאשר את ששת המשחקים הקודמים הם ניצחו. מן העבר השני, זוהי תהיה ההופעה הראשונה של ראן במשחק הזה, שיהיה שחזור מדוייק של גמר הגביע של העונה שעברה, אז הפתיעה ראן וגברה על האלופה 5:6 בפנדלים.