"לבטל את האדום": בניס כעסו על השיפוט

מלו לאחר ה-4:1 לפ.ס.ז': "אחרי שנלחמנו, מתסכל להפסיד כך"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.10.19 - 07:52
תחילת כתבההיא בהחלט חזרה כמו חדשה: פאריס סאן ז'רמן סיימה את פגרת הנבחרות עם ניצחון גדול אמש (שישי), 1:4 על ניס בחוץ. חניכיו של תומאס טוכל עלו ליתרון של 0:2 תוך פחות מחצי שעה, משני שערים של אנחל די מאריה, ונעזרו בשני כרטיסים אדומים של היריבה תוך שלוש דקות על מנת לכבוש בסיום עם קיליאן אמבפה (88) ומאורו איקרדי (90), שסגרו עניין.

זהו ניצחון ליגה שלישי ברציפות לפריזאים, שפתח פער (זמני) של חמש נקודות בראש טבלת הליגה הצרפתית. כמו כן, מי שרשם עוד נקודת ציון הוא אנחל די מאריה: הארגנטינאי היה מעורב ב-20 שערים בשנת 2019 (13 שערים ושבעה בישולים), שני רק לחברו לקבוצה, אמבפה, שהיה מעורב ב-26. אבל עם כל הכבוד לניצחון הפריזאי, מי שעשתה כותרות בצרפת היתה המארחת, שסיימה את המשחק עם שמונה שחקני שדה בלבד. מאמנה של ניס, פטריק ויירה, הגיב למאורע כיאה לאופיו - בישירות בלתי מתפשרת: "דיברתי עם השופט אחרי ההרחקה של ווילן (סיפריאן, שספג את הכרטיס האדום השני בעקבות דיבורים מיותרים), אבל לא קיבלתי את ההסברים שלו. ווילן לא העליב את השופט, לא זלזל בו, ולדעתי לתת על זה צהוב שני זה חמור מדי ולא הוגן".

קשר הקבוצה, פייר ליס-מלו אף הלך יותר רחוק: "לדעתי, צריך לבטל את האדום לווילן. הוא לא אמר שום דבר מגונה. הוא פשוט אמר בעצבים 'לא היתה עבירה'. אבל יש שופטים שכנראה שאי אפשר להתווכח איתם. זה מתסכל, בטח אחרי שנלחמנו כך, אבל נתחיל להתכונן לשטרסבורג".
עם זאת, ויירה הכיר בנחיתותו מול האלופה על הדשא: "לקינו בקצב ובמחויבות. בסוף היתה כאן קבוצה טובה יותר מאיתנו, ששיחקה הרבה יותר מהר. אנחנו עדיין לא פ.ס.ז', אבל לדעתי יש כאן בהחלט קבוצה מוכשרת", הוא אמר בסיום המשחק.

מנגד, כצפוי, מאמן פ.ס.ז' תומאס טוכל היה שליו הרבה יותר: "אני שמח מהמשחק שלנו, נתנו תצוגה יפה, ייצרנו הזדמנויות ושלטנו במשחק. תמיד טוב לפתוח רצף של שישה משחקים עם ניצחון. עם זאת, חבל שהורדנו את הרגל מהגז אחרי היתרון הכפול, ועשינו כמה טעויות שהובילו לשער המצמק. זה שיעור חשוב עבורנו להמשך".