צמד ושני בישולים לכוכב העולה של ליון

גביע צרפתי: תצוגה ענקית לצ'רקי בן ה-16 ב-3:4 נגד נאנט

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.01.20 - 23:55

תגיות: גביע צרפתיליל

תחילת כתבההיום התגלה כוכב חדש. תזכרו את השם, מאטיס ריאן צ'רקי. החלוץ הצרפתי של ליון, כבש הערב צמד שערים והוסיף שני בישולים במשחק המשוגע של קבוצתו נגד נאנט במסגרת הגביע הצרפתי, וכל זה כשהוא בסך הכל בן 16. חוץ מילד הפלא, לאחר ההפתעה הגדולה אתמול, כשבורדו הודחה אחרי הארכה נגד פאו מהליגה השניה, הערב לא היו תוצאות חריגות. ליל גברה על גונפרוויל 0:2, סנט אטיין התקשתה מאוד נגד פ.צ פריז, אך יצאה עם ניצחון 2:3.

נאנט - ליון 4:3
אל תתנו לתוצאה לרגש אתכם. למרות המשחק המטורף בפני עצמו, הסיפור הענק מההתמודדות שנעלה את ערב המשחקים בגביע הצרפתי, הוא על ילד שרק לפני ארבעה חודשים, חגג את יום הולדתו ה-16. מאטיס ריאן צ'רקי שמו. החלוץ הראה משחק אדיר כשכבש פעמיים (2 ו-9) והוסיף שני בישולים, וידרבו עליו עוד הרבה. למרות החגיגה של הצרפתי הצעיר, נאנט לא הסכימה להיות תפאורה, כשחזרה מ-4:1 ל-4:3 תוך ארבע דקות (82 ו-86). למרות החזרה המרשימה זה לא הספיק לה, והמארחת הודחה מהגביע.

ליל-גונפרוויל 0:2
זה היה לא קל, נגד הקבוצה מהליגה השלישית בצרפת, אבל אחרי 69 דקות ללא שערים, הסכר נפרץ. הראשון שנכנס ללוח התוצאות במדי ליל היה לואיק רמי היה זה ששחרר את העוצר, ובדקה ה-92 ויקטור אוסימן העלה את המארחת מהמקום החמישי בליגה הבכירה, לשלב הבא בגביע.

סנט אטיין - פ.צ פריז 2:3
המארחת, שחווה עונה לא טובה בליגה הבכירה, פגשה את מוליכת הליגה השנייה בצרפת. במשחק לא הורגשו הבדלי הרמות, כאשר הקבוצה הקטנה מהבירה הוליכה פעמיים, פעם משער של ג'רמי מנז הוותיק (23), ופעם מרגליו של ג'ונתן פיטרויפה (56). אך כל זה לא הספיק עבור האורחת, כאשר סנט אטיין הצליחה להשוות בכל פעם מחדש, ווהבי חזרי (31) וצ'ארלס אבי הצעיר (71). מי שכבש את שער הניצחון הוא אקס ארסנל, מתאו דבושי בדקה ה-78.

שטרסבורג - אנגלומה 1:5
במקרה הזה, הבדלי הכוחות היו ברורים. זה התחיל בהפתעה גדולה, כאשר כבר בדקה ה-6 האורחת עלתה ליתרון, משער של לוקאס פרנקו. אבל שטרסבורג כבשה 4 שערים ב-9 דקות, עוד לפני סיום המחצית הראשונה. לודובויק אז'ורקה כבש את החמישי וקבע את תוצאת המשחק.