"ה-1:6 של ברצלונה לא היה קורה עם VAR"

אמרי סיפר על תקופתו בפ.ס.ז': "יכולתי להיות הטוב בעולם"

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.02.20 - 10:10
תחילת כתבה

שנה לא פשוטה עברה על אונאי אמרי, שפוטר בנובמבר האחרון מארסנל אחרי שבעה משחקים רצופים ללא ניצחון. בראיון למגזין הצרפתי "פראנס פוטבול", המאמן הספרדי בן ה-48 סיפר מה לדעתו לא עבד בתותחנים, על התקופה בפאריס סן ז'רמן, וגם על איך זה לאמן את ניימאר.

אמרי אומנם זכה עם פ.ס.ז' באליפות לצד שישה גביעים מקומיים, אך הודח פעמיים בשמינית גמר ליגת האלופות, מה שככל הנראה עלה לו במשרתו. המשחק הזכור ביותר כמובן הוא התבוסה 6:1 לברצלונה, למרות 0:4 צרפתי במשחק בראשון. "הייתי יכול להפוך למאמן הטוב בעולם, אבל החמצתי את ההזדמנות". סיפר המאמן.

אמרי פירט: "בשנה הראשונה. בשמינית הגמר נגד ברצלונה, היה לנו משחק ברמה גבוהה מאוד. בגומלין הודחנו כי ה-VAR עדיין לא היה קיים. הובסנו בבירור בגלל החלטות שיפוט. בשנה השנייה, נכנענו לריאל מדריד (3:1, 2:1) שהשלימה זכייה היסטורית ושלישית ברציפות, למרות שגם במשחק הראשון יכולנו להאשים את השופטים. אז לסיכום, בשנה הראשונה הפסדנו בגלל השיפוט ובשנייה נגד האלופה המכהנת והעתידית".

אחד השמות שלא יורדים מהכותרות בבירת צרפת הוא ניימאר, אם זה בעקבות דברים שקורים במגרש או מחוצה לו. עם זאת, אמרי סיפר שדווקא נהנה לאמן את הכוכב: "לכדורגלן כל כך יוצא מהכלל אי אפשר להגיד להשתלב בקבוצה קיימת, אלא צריך לבנות קבוצה למענו. למרות הדעה הרווחת, קל לאמן את ניימאר. הוא אוהב את הכדורגל ויש לו לב גדול. הוא עדיין יכול להפוך להיות מספר 1, ואחרי זה יהיה את אמבפה".

אמרי סיפר גם על התקופה שלו בארסנל, שבה ירש את ארסן ונגר, וניצל את ההזדמנות כדי לעקוץ: "ארסנל הייתה קבוצה שהייתה שנתיים במגמת ירידה כשהגעתי, והצלחנו לעצור את זה ולהחזיר את המועדון למסלול עם ההגעה לגמר הליגה האירופית. כמעט סיימנו עם מקום בליגת האלופות וזה השתבש, אבל הייתה עונה טובה ורצינו להמשיך בתהליך. איבדנו ארבעה קפטנים: קוסיילני, צ'ך, ראמזי ומונריאל. חסרו לנו דמויות כאלה, ולחלק מהכוכבים לא הייתה גישה נכונה והם היקשו יותר ממה שנתנו. לכן לקח יותר זמן להצליח ממה שתכננתי".