"ריאל דרשה שלא אשחק בגמר וסירבתי"

די מריה חושף: כך נלחמתי כדי לשחק נגד גרמניה ב-2014

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.03.20 - 09:57
תחילת כתבה

גמר גביע העולם בכדורגל הוא, כידוע, חלומו של כל שחקן. יהיו כאלה שיאמרו, שיהיו מוכן אף "להתאבד" כדי להופיע במשחק שכזה. אבל רק מעטים עמדו במבחן: מה אתה מוכן לעשות כדי לשחק בגמר המונדיאל? אחד מהם הוא כוכב פ.ס.ז' בהווה (וריאל מדריד בעבר), אנחל די מריה.

במונדיאל 2014 בברזיל, כזכור, נבחרת ארגנטינה הגיעה עד משחק הגמר נגד גרמניה. שחקן הכנף הארגנטינאי לא שיחק בחצי הגמר נגד הולנד בשל פציעה, והאלביסלסטה הצליחה לעבור אחרי ניצחון בפנדלים. מכאן, מתחיל הסיפור, ורשות הדיבור לדי מריה: "היה לי קרע כבר אחרי המשחק מול בלגיה (ברבע הגמר), הרגל לא היתה מאה אחוז, אבל רציתי לשחק ולא היה אכפת לי אם אחרי זה לא אשחק יותר לעולם".

"ידעתי שריאל רוצה למכור אותי, ואז הגיע המכתב שדרש ממני לא לעלות לגמר. אפילו לא הסתכלתי עליו, ופשוט קרעתי אותו. דיברתי עם אלחנדרו (סאבלה, מאמן הנבחרת) ואמרתי לו בדמעות שאני לא בכושר של 100%. לקחתי זריקה, רציתי לנסות בכל זאת לעלות, אבל הוא החליט לפתוח עם אנצו פרז במקומי".

די מריה אכן לא שותף, בסופו של דבר, וארגנטינה הפסידה 1:0 לגרמניה. כעבור חודש, די מריה נמכר למנצ'סטר יונייטד, אבל הסיפור על הנחישות שלו לעלות ולשחק, נשאר הרבה אחרי שעזב את הסנטיאגו ברנבאו.