נשיא ליל, ג'רארד לופס: "יש לבצע סימולציה לסיום העונה"

המועדון הצרפתי רחוק רק נקודה מליגת האלופות. איך ההחלטה תתקבל?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.04.20 - 19:27
תחילת כתבה

לאחר שהוחלט על ידי הממשלה הצרפתית שלא יתקיימו אירועי ספורט במדינה לפחות עד חודש אוגוסט (גם ללא קהל) והליגה המקומית הגיעה לסיומה בלית ברירה עוד לפני שהושלמה בעקבות משבר הקורונה, נשיא ליל קורא לפתרון יצירתי בנושא.

בשיחה שערך עם ל'אקיפ, ג'רארד לופס הודה כי הוא לא מרוצה מהרעיון לסיים את עונת 2019/20 בצורה שכזאת, וכי הוא מפחד שהדירוגים העכשויים יישארו בעינם.

"בעיניי עצירת העונה אינה מתקבלת על הדעת, כמו גם ביטול העונה כולה", אמר הנשיא. "בדקנו את זה: 71% מהקבוצות משנות את המיקום בעשרת המחזורים האחרונים בכל אחת מ-10 העונות האחרונות. על המגרש, היינו בדרך להעפיל לליגת האלופות. אני בטוח בזה. עצירת הליגה לא לוקחת בחשבון איזה קבוצות שיחקו מול מי, בבית או בחוץ, ובאיזה שלב של העונה. אנחנו, ליל, שיחקנו פעמיים מול פ.ס.ז', בזמן שראן, לה רק נקודה אחת יותר מאיתנו, שיחקה מולה רק פעם אחת".

"האם זה פייר?", המשיך לופס שהציע רעיון מהפכני: "צריך לעשות משהו מדעי, כמו סימולציה של תוצאות של עשרת המחזורים האחרונים, ביחס לנקודות שהושגו בבית ובחוץ העונה, כדי לקבל תמונה סופית בתום 38 מחזורים".

יש לציין שליל מדורגת במקום הרביעי בטבלה עם 49 נקודות, לעומת ראן שבמקום השלישי עם 50 נקודות. בליג 1, המקום השלישי מוביל למוקדמות ליגת האלופות, בזמן שהרביעי מוביל רק לליגה האירופית.