"חסם את אמבפה": האולטימטום של ניימאר

דיווח: הכוכב דרש שהצרפתי יישאר בפ.ס.ז', אל חלאיפי נענה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.06.21 - 08:29
תחילת כתבה

רבות דובר בחודשים האחרונים על עתידם של שני כוכבי הענק של פ.ס.ז', שבסופו של דבר נשארים במועדון ולא הולכים לשום מקום. הברזילאי כבר חתם על הארכת חוזה עד 2025, בעוד לצרפתי יש עוד עונה אחת בחוזהו הנוכחי ובקבוצה מתעקשים כי הוא לא יימכר לאף אחת. אולם, ייתכן כי שני הדברים - חתימת ניימאר והישארות אמבפה - קשורים אחד לשני באופן יותר ישיר ממה שנדמה.

מדיווח שפורסם הבוקר (חמישי) ב"אס" הספרדי, עולה כי הברזילאי הציב אולטימטום על מנת שישתכנע לחתום על החוזה החדש. השחקן דרש לא להישאר הכוכב היחיד בקבוצה, והבטיח כי הוא יישאר רק אם יתנו לו התחייבות כי אמבפה לא עוזב לקבוצה אחרת.

לאחרונה שמו של החלוץ הצרפתי קושר עם לא מעט מענקיות היבשת, בעיקר ריאל מדריד. אולם, נשיא פ.ס.ז', נאסר אל חלאיפי, הצהיר מספר פעמים כי היהלום שלו לא למכירה. "אמבפה ימשיך להיות שחקן של פ.ס.ז'", הוא אמר באחד הראיונות. "אני לא דואג לגבי עתידו, לעולם לא נמכור אותו והוא גם לא יעזוב בחינם".

למעשה, המסרים האלה הלכו ונהיו יותר אגרסיביים לקראת החתימה של ניימאר על החוזה החדש, וגם לאחר מכן. בדיווחים בעצם נכתב כי מעבר לרצון של אל חלאיפי להשאיר את אמבפה, הוא גם מאוד רצה שניימאר לא יעזוב, ולפיכך נענה לבקשה שלו. בכותרות בתקשורת השתמשו בכיתוב: "ניימאר חסם את אמבפה". שמו של ניימאר עצמו היה מקושר גם כן למועדונים אחרים, דוגמת חזרה לברצלונה.

בסופו של דבר, כאמור, ניימאר יישאר בפארק דה פראנס עד 2025 וירוויח כ-30 מיליון יורו לעונה לפני בונוסים, כשהוא צפוי לקבל בונוס שמן במיוחד אם הקבוצה תזכה בליגת האליפות. למעשה, ניימאר ירוויח 62 יורו בכל דקה אחרי מיסים בחוזהו החדש.