הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פוצ'טינו בטוח: "היינו הקבוצה הטובה יותר"

פוצ'טינו התייחס לשריקות הבוז וסיכם את הפסד פ.ס.ז'. שקה הודה: "התנאים היו קשים"

מיכאל וינסנדט
מיכאל וינסנדט  02.08.21 - 03:46

ההיסטוריה לצפון צרפת, אכזבה לקבוצת הפאר: במשחק הסופר קאפ החגיגי שנערך הערב (ראשון) באצטדיון בלומפילד ביפו, ליל זכתה בגביע לאחר ניצחון 0:1 על פאריס סאן ז'רמן. האלופה זכתה בתואר לראשונה בתולדות המועדון, הקבוצה של מאוריסיו פוצ'טינו איבדה תואר שלישי מארבעת האחרונים עליו התמודדה - ותקווה למקצה שיפורים בעונה, שתתחיל ממש עוד מעט.

מאמן פ.ס.ז', מאוריסיו פוצ'טינו, נשמע מאוכזב מהיכולת של קבוצתו: "היינו הקבוצה הטובה יותר על המגרש, אבל נכשלנו לייצר את ההזדמנויות. כדי לנצח בכדורגל, צריך להבקיע". באשר למצב הקבוצה, ענה "פוצ'": "זו עונה חדשה, אני מרוצה מהגישה של השחקנים, ונהיה טובים יותר כשיהיה לנו סגל מלא. אף פעם לא הטלתי ספק בכוונות של השחקנים שלי. רצינו לנצח היום, ועשינו מה שאפשר".

לאחר מכן הארגנטיני התייחס לשריקות הבוז הרבות שנשמעו לכיוונו של אשרף חכימי: "דיברנו על שריקות הבוז, הוא צריך להיות מרוכז במשחק עצמו והוא הצליח. הוא היה טוב, זה היה המשחק הראשון שלו, יש לו הרבה מה לשפר עם הקבוצה. הוא היה מאוד טוב, אני שמח שהוא איתנו".

"אני לא מאוכזב מההופעה, אלא מהתוצאה", אמר בסיום יוליאן דרקסלר מפאריס סאן ז'רמן. "רצינו לקחת את התואר. זה ממש עושה טוב על הלב לשחק מול יציעים מלאים, אחרי תקופה ארוכה שלא הורגלנו לכך. זה בהחלט תרם לנו". דרקסלר התייחס גם למעמדו של חברו, קיליאן אמבפה, שלא הגיע לבלומפילד - ותואר בתקשורת כמי שבדרכו לריאל מדריד. "אני מקווה שהוא יהיה שחקן שלנו בעונה הקרובה, אבל את זה תצטרכו לשאול אותו".

הבלם פרסנל קימפמבה הוסיף: "יש סיבה לאכזבה, זה גמר והיה גביע על כף המאזניים. זה כואב, אבל זו תחילת העונה, נצטרך למצוא את ההתאמות. היו לנו הרבה בחורים צעירים בקבוצה, ונצטרך להתחבר בהמשך. אני מברך את ליל, אבל זו רק תחילת העונה. ההכנה שלנו לא הסתיימה, נצטרך להתכונן למשחק מול טרואה, לעבור דף ולהמשיך הלאה".

מי שעוד עמד במוקד המשחק היה שקה, הקשר הפורטוגלי שגם הבקיע את שער הניצחון המרהיב. "התנאים היו קשים מאוד", סיפר שקה, "גם אחוזי הלחות והעייפות, אנחנו רק בתחילת העונה. אני מרוצה מהתואר ומהשער, אבל נצטרך לשמור עליו". האם ליל תזכה באליפות נוספת? "מסתכלים על העונה הקרובה, נשחק ממשחק למשחק".