הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גוטמן בצרות? "נבחרת בלגיה ביקשה לשחק מחוץ לישראל"

על פי דיווחים בבלגיה, ההתאחדות פנתה לאופ"א בבקשה להעביר את המפגש למגרש נייטרלי, זאת בגלל המצב הבטחוני. חלום היורו בסכנה עוד לפני שהחל הקמפיין? מההתאחדות הישראלית נמסר: "באופ"א לא מכירים בקשה כזאת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.07.14 - 13:27
מפחדים להגיע לישראל? (GETTYIMAGES)
מפחדים להגיע לישראל? (GETTYIMAGES)

האם נבחרת ישראל עומדת לספוג מכה אנושה לפני קמפיין מוקדמות אליפות אירופה 2016? על פי דיווח בבלגיה, ראשי ההתאחדות הבלגית פנו בימים האחרונים לאופ"א בבקשה לקיים את המשחק ביניהן ב-9 בספטמבר במגרש נייטרלי, זאת בעקבות המצב הביטחוני בארץ.

לפי הדיווח במדינה, נבחרת בלגיה "חוששת לביטחונה" לאור המצב בישראל, למרות שהמשחק עתיד להתקיים רק בעוד כחודשיים. "אנחנו מבקשים שהמצב ייבחן במהירות האפשרית", נרשם במכתב שנשלח מטעם ההתאחדות למשרדי אופ"א.

מההתאחדות בישראל נמסר: "לא ברור מה מקור השמועות על בקשה כזאת או אחרת שהגישה ההתאחדות הבלגית לאופ"א בבקשה להעתיק מישראל את המשחק ב-9 בספטמבר בטדי במסגרת מוקדמות יורו 2016. בכל מקרה, בשיחה שקיימנו עם ראשי אופ"א בשעה האחרונה נאמר לנו כי לא מוכרת כל בקשה כזאת או רעיון מעין זה, ומאחר שהמשחק נקבע ל-9 בספטמבר הדבר כלל אינו עומד על הפרק כעת. עם סיומו של מבצע צוק איתן תחזור גם השגרה הספורטיבית לישראל. המשך יום שקט. אמן".

כאמור, השדים האדומים צפויים להתארח באצטדיון טדי ב-9 בספטמבר - במה שיהיה המשחק הראשון של שתי הנבחרות במסגרת מוקדמות יורו 2016. אם נבחרתו של אלי גוטמן תיאלץ לארח מחוץ לישראל, הרי שהסיכוי להפתיע את אדן הזאר וחבריו יפחת באופן משמעותי למדי.

נבחרת בלגיה נחשבת כפייבוריטית הברורה לסיים בפסגת בית ב', בו ייקחו חלק בוסניה, ישראל, וויילס, קפריסין ואנדורה. החבורה המוכשרת של מארק וילמוטס הגיעה עד לרבע הגמר במונדיאל שהסתיים זה עתה, כאשר את שלב הבתים סיימה עם מאזן מושלם.

כזכור, נבחרת ישראל (וכן הקבוצות הישראליות) כבר נאלצה בעבר לארח מחוץ למדינה, כאשר את קמפיין מוקדמות יורו 2004 "בילו" הכחולים-לבנים במספר אצטדיונים - אף אחד מהם לא בארץ הקודש. האם חלום העליה לאליפות אירופה ייפגע עוד לפני תחילת הקמפיין? נחכה ונראה.