הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"גם אם אופ"א תאשר לשחק בישראל, אני לא מתחייב שנגיע"

חודש לפתיחת הקמפיין, נראה כי סיכויי הנבחרת לארח את בלגיה בארץ נמוכים למדי. בשיחה עם אתר ערוץ הספורט, דובר ההתאחדות הבלגית חשף את החשש: "אנחנו מניחים שאופ"א לא תכריח אותנו להגיע לשחק שם"

מיכאל וינסנדט
מיכאל וינסנדט  06.08.14 - 12:25

חודש בלבד נותר עד למשחק הראשון במוקדמות יורו 2016, ועוד לפני שהקמפין יוצא לדרך, נראה שסיכוייה של ישראל להעפיל עומדים לספוג מכה. המשחק שיפתח את הקמפיין יהיה מול בלגיה, ב-9.9, אלא שנכון לעכשיו, בשל הלחימה בעזה ושיגורי הטילים, קיים ספק גדול אם הוא ייערך בישראל.

למרות שאישור רשמי לא התקבל לכך, לאחרונה פורסמו דיווחים על כך שהבלגים פנו לאופ"א בדרישה להעתיק את המשחק למגרש נייטרלי. תשובה מההתאחדות האירופית לא פורסמה, אך שיחה של אתר ערוץ הספורט עם דובר ההתאחדות הבלגית, סטפן ואן לוק, חשפה שיריבת ישראל חוששת להגיע לארץ.

"אנחנו פועלים רק מול אופ"א, לא פנינו לשום גורם ישראלי", אמר הדובר לאתר ערוץ הספורט. "אנחנו מניחים שההתאחדות האירופית תיקח את ההחלטה הנכונה ולא תיאלץ אותנו לשחק בישראל, אבל גם אם היא תאשר לקיים את ההתמודדות ברמת גן, אני לא יכול לאשר או להתחייב שאכן נגיע".

משהבין שדבריו מצטיירים כחשש אמיתי ומסגירים את הפעולות שנעשות מאחורי הקלעים, ואן לוק סייג: "אנחנו לא מתעסקים בחשש ובפחד של השחקנים ונותנים לאופ"א לעשות את העבודה שלה". חשוב לציין שנבחרת הכדורסל של ישראל כבר איבדה את הביתיות בשל אירועי 'צוק איתן', ובמקרה שלה, כל משחקי הקמפיין של מוקדמות היורובאסקט ייערכו בחו"ל.

תגובת ההתאחדות לכדורגל בישראל: ״אנחנו נמצאים בקשר הדוק עם הגורמים הרלבנטיים באופ״א ובהתאחדות הבלגית. אם בשיחות טלפון, אם בחליפת מכתבים ואם בפגישות בארבע עיניים. תקוותנו היא כי באופ״א ישתכנעו כי ניתן וחשוב לקיים את המשחק בטדי, ואנחנו בטוחים שהמשלחת הבלגית תחוש בטוחה לחלוטין. בכל מקרה, ההחלטה בעניין היא אך ורק של אופ"א".