המהפכה של דל בוסקה: פיקה, מאטה וטורס לא בסגל של ספרד

אחרי הכשלון הקולוסאלי בגביע העולם, המאמן עמד בהבטחתו ולאלופת אירופה יש הרבה פנים חדשות לפני מוקדמות יורו 2016: אלונסו, וייה וצ'אבי פרשו וכמובן לא זומנו, אך קוסטה קיבל צ'אנס נוסף. מי עוד בפנים? הכל כאן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.08.14 - 16:15
שניים בפנים, אחד בחוץ. קסיאס, טורס ואינייסטה (gettyimages)
שניים בפנים, אחד בחוץ. קסיאס, טורס ואינייסטה (gettyimages)
תחילת כתבה

אחרי המונדיאל זה היה באוויר, היום (שישי) כבר אפשר להגיד שזה באמת קרה: המהפכה בנבחרת ספרד הושלמה. ויסנטה דל בוסקה פירסם את שמותיהם של 23 השחקנים שיהיו בסגל לקראת משחק הידידות מול צרפת והמשחק הראשון בקמפיין מוקדמות יורו 2016, מול מקדוניה. ויש כמה שמות בולטים שלא נמצאים שם.

קודם כל, מדובר כמובן בפורשים: צ'אבי, דויד וייה וצ'אבי אלונסו, שלושה עמודי תווך מדור הזהב של "לה רוחה", הודיעו שלא ילבשו יותר את המדים הלאומיים ועל כן לא זומנו. מנגד, שחקני סגל ותיקים ו"קבועים" כמו ג'רארד פיקה, חואן מאטה ופרננדו טורס לא קיבלו את הקריאה מדל בוסקה. שחקנים נוספים שיכולים להרגיש מקופחים מעט הם פרננדו יורנטה ורוברטו סולדאדו, שלא מצליחים שוב להתשחל לסגל.

כמו כן, חלק מהשחקנים צעירים והכשרוניים גם כן לא זומנו: טיאגו, אנדר הררה, חאבי מרטינס ואלבארו מוראטה פצועים, אך איקר מוניאין וגאבי למשל - שניים שנמצאים בכושר לא רע ויכולים להרגיש ראויים - לא זומנו. אז מי כן שם? ובכן, ישנן כמה הפתעות וכמה שחקנים חדשים, אבל עדיין - מדובר בנבחרת עמוקה ונהדרת.

קיקו קאסיה מאספניול, עם זימון בכורה, לקח את מקומו של פפה ריינה והצטרף לאיקר קסיאס ודויד דה חאה כשוער השלישי. ארבעה שחקנים נוספים שילבשו את מדי הנבחרת לראשונה הם ראול גארסיה (אתלטיקו מדריד), מיקל סאן חוסה (אתלטיקו בילבאו) פאקו אלקאסר (ולנסיה) ודני קרבחאל (ריאל מדריד), שזומן לסגל המורחב לפני המונדיאל וטרם ערך בכורה רשמית. גם איסקו, שלא מקבל יותר מדי דקות בריאל מדריד, זומן. בנוסף, דל בוסקה ממשיך להאמין בדייגו קוסטה - זאת למרות שנפוצו דיווחים כי הוא פצוע - ובעיקר למרות שאיכזב מאוד במונדיאל האחרון.

הסגל המלא
שוערים: איקר קסיאס, דויד דה חאה, קיקו קאסייה
הגנה: סרחיו ראמוס, דני קרבחאל, חואנפראן, מיקל סאן חוסה, ראול אלביול, מרק ברטרה, ג'ורדי אלבה, ססאר אספיליקוואטה
קישור: סרחיו בוסקטס, סאנטי קאסורלה, ססק פברגאס, אנדר איטוראספה, איסקו, דויד סילבה, אנדרס אינייסטה, קוקה
התקפה: דייגו קוסטה, פדרו, ראול גארסיה, פאקו אלקאסר