קוסטה: "זה כמו חיים חדשים". צפו בשער שלו

חלוץ ספרד שבר בצורת של 512 דק'. וגם: מה דל בוסקה אמר לו במחצית?

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.10.14 - 08:20
תחילת כתבה

ספרד הצליחה להשאיר את ההפסד לסלובקיה מאחור ולהוציא את העצבים על לוקסמבורג החלשה עם 0:4 קליל, אבל את מירב תשומת הלב הבוקר תופס דווקא דייגו קוסטה, ששבר את הבצורת בנבחרת וכבש אמש את שערו הראשון במדים הלאומיים בדקה ה-68 (קבע 0:3).

זה אמנם לא היה השער הכי יפה שראינו, אבל הוא כנראה שיחרר הכי הרבה לחץ. לא פלא שחבריו לנבחרת חגגו כאילו מדובר בשער מכריע במונדיאל. בספרד חיכו הרבה מאוד זמן לכיבוש הזה (טוב, במושגים של דייגו קוסטה) אחרי שהוא לא הצליח למצוא את הרשת במשך 514 דקות (ואחרי 25 בעיטות לשער) בזמן שבצ'לסי כל בעיטה שניה שלו בערך חוצה את הקו.

"זה לא הטריד אותי כמו שאתם חושבים, הרבה יותר הטריד אותי שהפסדנו כנבחרת'', אמר קוסטה וסתר את עצמו, "אני מרגיש שזה נתן לי את החיים מחדש. האמת היא שהכדור פשוט הגיע אלי ורק הייתי צריך לדחוק פנימה. אני חייב להודות לדל בוסקה, שנתן לי את ההזדמנות שוב ושוב".

גם דל בוסקה התייחס כמובן לנושא. "קוסטה מרגיש בנוח בנבחרת, הוא משקיע המון. שיחקתי עם פאקו אלקאסר לצידו כדי ליצור יותר מרחבים עבורו. בהפסקה אחרי שהוא לא כבש, אמרתי לו בחדר הלבשה שלא יהיה מצוברח. לכל דבר בחיים יש את הדרך שלו ובסוף אתה משיג את מה שאתה רוצה".

כמובן שהמאמן נאלץ לענות גם לשאלה הבוערת בנוגע לאיקר קסיאס. "תיכננו לבצע שינויים בהרכב, וזה לא משפיע על הנבחרת", אמר דל בוסקה, "דיברנו על כך שאנחנו רוצים לשלב את דה חאה צעד אחרי צעד ואיקר עשה את זה בצורה מכובדת".

הדפס