מהמד בזדארביץ' מונה למאמן נבחרת בוסניה

שחקן העבר בן ה-54 החליף את סושיץ': "הוא יעשה עבודה נהדרת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.12.14 - 17:14
בז'דארביץ', יציל את בוסניה? (gettyimages)
בז'דארביץ', יציל את בוסניה? (gettyimages)
תחילת כתבה

בעקבות היכולת העלובה בפתיחת קמפיין מוקדמות יורו 2016, שהגיעה מבחינתם לשיאה השלילי בהפסד 3:0 לישראל, ראשי ההתאחדות הבוסנית חוללו זעזוע. סאפט סושיץ' פוטר ובמקומו מונה מהמד בז'דארביץ' למאמן נבחרת בוסניה.

שחקן העבר בן ה-54, שהחל את קריירת האימון שלו בצרפת, לא נחשב בתחילה למועמד המוביל. מאמן אלג'יריה לשעבר ואהיד חלילהודז'יץ' סרב לקבל את התפקיד, סרגיי ברבארז היה השם המועדף על האוהדים ובסופו של דבר תמכו ראשי ההתאחדות בבז'דארביץ'.

"מהמד בז'דארביץ' קיבל את כל 15 הקולות, לא היה ספק לרגע", נמסר בהודעה רשמית לתקשורת מטעם ההתאחדות הבוסנית בנוגע למאמן, שנולד בעיר ויסגראד והחל את דרכו כשחקן ז'לייזניצ'אר. "אנחנו בטוחים שהוא יעשה עבודה נהדרת".

בז'דארביץ' החל, כאמור, את קריית האימון שלו באיסטר הצרפתית, אותה הצעיד להישג השיא שלה - עליה לליגה הבכירה ב-2004. הוא שיחק בקישור, רשם 54 הופעות במדי נבחרת יוגוסלביה, הושעה אחרי שירק על שופט טורקי במשחק מוקדמות מונדיאל 1990 מול נורבגיה ואף שימש כקפטן נבחרת בוסניה (2 הופעות).

הוא אימן באטואל דו סאהל התוניסאית, אל-ווקרה, גרנובל, סושו ואלג'יר וכעת ינסה להצעיד את נבחרת בוסניה במעלה טבלת בית 2 במוקדמות יורו 2016.