מסריח: אוהדים בברזיל הרגו יריב בעזרת אסלה

תגרה במשחק בין רסיפה לפראנה יצאה משליטה, המנוח נפגע ישירות בראשו

מערכת אתר ערוץ הספורט  03.05.14 - 20:28
ההרוג וכלי הרצח. מה קורה שם? (gettyimages)
ההרוג וכלי הרצח. מה קורה שם? (gettyimages)
תחילת כתבה

הפעם איש לא נפל מגובה רב, אף שכונת עוני לא נכבשה וגם המנופים נשארו לעמוד. ועדיין, הכדורגל מצליח לייצר סיפורעים שליליים ככל שגביע העולם מתקרב. 40 יום לפני פתיחת המונדיאל נרצח אוהד בתגרה בסיום משחק. איך? הוא נפגע בראשו מאסלה שנזרקה עליו. קראתם נכון, אסלה.

המעשה המחריד בוצע בסיום ה-1:1 בין רסיפה סנטה קרוז לפראנה במסגרת ליגת המשנה. במתחם האיצטדיון בן 60 אלף המושבים התפתחה קטטה המונית, שגלשה לרחוב הסמוך וכללה השלכת חפצים.

"מחוץ לשער 6 פרצה תגרה גדולה שהובילה למותו של אדם אחד", סיפר קצין משטרה מקומי ל"גלובו". אסלה נזרקה מהיציעים ופגעה בו בכל העוצמה. הקורבן היה עם אדם נוסף, אבל כולם ברחו מהזירה מיד לאחר שזה קרה".

זה היה עוד אירוע של אלימות מכוערת בכדורגל הברזילאי, שפשוט לא מצליח להתנער ממעשים כאלה. בפברואר האחרון תקפו אוהדים של קורינתיאנס את שחקני קבוצתם, חלוץ הנבחרת פרד גילה כי תומכי קבוצתו פלומיננזה איימו על חייו  וגם הקטטה המחרידה בין אוהדי ואסקו ופראננסה בדצמבר עדיין מהדהדת.

מזכ"ל פיפ"א ז'רום ואלקה, שערך לאחרונה סיור בברזיל לבדיקת המוכנות לקראת גביע העולם, סיפר: "קיבלתי כמה אוהדים בהן נשאלתי אם בברזיל יש מלחמת אזרחים והשבתי שלא". הטורניר עצמו ייפתח ב-12 ביוני במשחק בין ברזיל לקרואטיה בסאו פאולו.