ברזיל עלתה למקום ה-4, פורטוגל עדיין שלישית

דירוג פיפ"א: אין שום שינוי בזהות הטופ 10, ספרד וגרמניה מוליכות. חוף השנהב מובילה בין הנבחרות מאפריה, איראן בין האסייאתיות. נבחרת ישראל בין זמביה להאיטי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.05.14 - 13:42
טיפסו למקום הרביעי
טיפסו למקום הרביעי
תחילת כתבה

35 ימים לפני שמונדיאל 2014 יוצא לדרך בברזיל, פיפ"א פרסמה את הדירוג המעודכן – הדירוג האחרון לפני פתיחת הטורניר. ספרד, גרמניה ופורטוגל, שתפסו את שלושת המקומות הראשונים בחודש אפריל, שומרות על מיקומן בראש הדירוג, כאשר השינוי הראשון בעשירייה מגיע במקום הרביעי: ברזיל, שרק אתמול פרסמה את הסגל למונדיאל, קפצה למקום הרביעי, ועל הדרך דחקה את קולומביה (5), אורוגוואי (6) וארגנטינה (7) למטה בדירוג.

מי שמשלימות את הטופ 10 הן שלוש נבחרות אירופיות נוספות שישתתפו בגביע העולמי: שוויץ (8), איטליה (9) ויוון (10). גם מקומות 11 עד 15 בדירוג שייכים לנבחרות שיקחו חלק במשחקים בברזיל: אנגליה, בלגיה, צ'ילה, ארה"ב והולנד.

הנבחרת האפריקאית הראשונה בדירוג פיפ"א היא חוף השנהב שנותרה במקום ה-21 ואילו הנבחרת האסייאתית שנמצאת בדירוג הגבוה ביותר היא איראן, שכברה פרסמה את הסגל שלה למונדיאל ונמצאת במקום ה-37.

ואיפה נבחרת ישראל? שחקניו של אלי גוטמן לא ירדו הפעם בדירוג ונותרו במקום ה-78, בין זמביה להאיטי וכשנבחרות כמו לוב, סיירה לאון ואלבניה מקדימות את הכחולים-לבנים.